Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy młodzi lekkoatleci wsparci przez Fundację KGHM Polska Miedź

Około 50 młodych zawodników z regionu od października brało udział w szkoleniach lekkoatletycznych w ramach projektu wspartego przez Fundację KGHM Polska Miedź.

Justyna Korytkowska, prezes klubu LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża mówi, że genezą wnioskowania była duża ilość dzieci chętnych do uprawiania lekkoatletyki. Nie pozwalały na to znikome środki z miasta Łomży przyznane na rok 2020 na szkolenie dzieci i młodzieży. Jesienią postanowiliśmy szukać pomocy z zewnątrz i tak trafiliśmy na Fundację KGHM, dzięki której nie musieliśmy rozwiązywać grup treningowych i odsyłać dzieci „z kwitkiem”, a prowadziliśmy szkolenie w pełnym zakresie, tak jak na to dzieci zasługują.

- Okazało się, że działając intuicyjnie nasz projekt był „strzałem w dziesiątkę”, gdyż rok 2020, który był najlepszy w historii klubu. Zdobyliśmy 15 medali mistrzostw Polski i poprawiliśmy 40-letni rekord Polski 4x400m. Niestety, w ocenie Pana prezydenta i jego komisji okazał się był zbyt słaby i … zmniejszono nam dofinansowanie po raz kolejny na rok 2021. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Fundacji za tak wydatną pomoc i ocenę merytoryczną naszej pracy i wyników sportowych – tłumaczy Korytkowska, prezes klubu LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża.

Projekt: Szkolenie i przygotowanie dzieci i młodzieży do zawodów w zakresie lekkoatletyki na terenie ziemi łomżyńskiej przygotował i koordynował Klub Sportowy Prefbet Śniadowo Łomża. W ramach projektu klub otrzymał dofinansowanie w kwocie 65 tys. zł. Dzięki temu kilkudziesięciu dzieci w wieku 12-18 lat miały szanse na rozwój. 

Pieniądze te posłużyły na:

 • zakupienia butów i kolców 
 • strojów startowych
 • koszulek i bluz treningowych 
 • dresów reprezentacyjnych i leginsów treningowych i startowych
 • transportu na zawody i zgrupowanie sportowe 
 • udział w zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie (30 osób)
 • opłatę obiektów sportowych.

 

210819083017.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę