Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

100 lat ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego skończył 100 lat. Jubileuszowe uroczystości trwały od początku tego roku. Na terenie działania łomżyńskiego Oddziału ZNP odbył się zlot sekcji emerytów i rencistów, sesja bibliotekarska i spotkanie pokoleń, podczas którego członkowie klubu młodego nauczyciela zapoznali się z doświadczeniami starszych pedagogów. W programie obchodów 100- lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego znalazło się również wiele imprez sportowych, jubileusz uczczono też wydawnictwami – powiedziała nam prezes oddziału ZNP w Łomży Aleutyna Kołos.

Historia istnienia związku w Łomży i okolicach sięga 1919 roku. Wtedy prezesem Rady Macierzy Szkolnej w Łomży został Zygmunt Cabert . Są jednak i wcześniejsze wzmianki o działalności związkowców na naszym terenie – dodaje Aleutyna Kołos:
Obecnie łomżyński Odzdział ZNP liczy około 1000 -ca członków. Do zadań związku należy głównie obrona statusu materialnego nauczycieli, negocjowanie regulaminów wynagradzania z samorządami, udział w komisjach do spraw awansu nauczycieli oraz porady prawne w przypadkach konfliktów między pracodawcą i pracownikiem.
Dziś członkowie łomżyńskiego Oddziału ZNP uroczyście podsumowują obchody 100-lecia Związku. W sali widowiskowej urzędu Wojewódzkiego nauczyciele spotkają się z przedstawicielami instytucji wspierających Związek. Najbardziej zaangażowani działacze otrzymają odznaczenia.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę