Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska „plaża” dla Piotrkowa Trybunalskiego

Zawodniczki i zawodnicy GRU JUKO Piotrków Tryb. wygrali turniej piłki ręcznej plażowej w ramach wydarzenia Łomża Summer Beach Handball 2021. W finale turnieju panie pokonały 2-0 Byczki Kowalewo Pomorskie, a panowie również bez straty seta ograli UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zawody w Łomży to najwyżej klasyfikowana impreza w rankingu europejskiej federacji piłki ręcznej plażowej rozgrywana w Polsce.

Po raz kolejny w tym sezonie niepokonane w grupie były zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb. Piotrkowianki nie straciły w czterech spotkaniach żadnego seta. Tuż za nimi uplasował się zespół KUBO SPR Radzymin, który wygrał trzy mecze – z Załogą „R”, MKS-em Ochotą Warszawa oraz Autoinwestem SAS-em Gdańsk. 

W grupie B najlepsze okazały się Byczki Kowalewo Pomorskie, które co prawda poniosły porażkę z Samborem Tczew, ale później bez większych problemów pokonały KS Lakers Powidz, GRU JUKO Piotrków Tryb. II (oba 2-0) oraz BHT Pyrki Poznań. Te ostatnie wywalczyły sobie miejsce w półfinale dzięki zwycięstwom nad Tczewem i drugim zespołem GRU JUKO.

W turnieju panów z dobrej strony zaprezentowali się szczypiorniści plażowi Autoinwestu SAS-u Gdańsk, którzy, wygrali swoją grupę. Gdańszczanie pokonali wszystkich rywali, nie tracąc przy tym żadnego seta. Premiowane awansem do półfinału miejsce zajęło także GRU JUKO Piotrków Tryb., które okazało się lepsze od KS-u Lakers Powidz, BHT KKS Włókniarza Konstantynów Łódzki oraz MKS-u Delfina Grudziądz.

Niespodziewanie przedostatnie miejsce w grupie B zajęła Petra Płock. Awans wywalczyli finaliści sprzed tygodnia, zawodnicy Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław, którzy wygrali wszystkie spotkania. Druga była ekipa UKS-u GOKiS-u Kąty Wrocławskie – UKS zdystansował Petrę Płock, KPR Plastpipe Legionowo (oba 2-0) oraz TAZ MKS Grudziądz (2-1).

W półfinałach pań decydowały shoot-outy. Ostatecznie w finale po zwycięstwie nad Pyrkami Poznań zameldowały się GRU JUKO Piotrków Tryb. oraz Byczki Kowalewo Pomorskie, które pokonały rywalki z Radzymina. 

W pierwszym półfinale panów spotkali się finaliści sprzed tygodnia. Ekosystem Damy Radę Inowrocław nie wziął rewanżu na rywalach z Piotrkowa Tryb. (0-2) i to szczypiorniści plażowi GRU JUKO uzyskali prawo walki o zwycięstwo w całym turnieju. Więcej emocji przyniósł drugi mecz, w którym spotkały się zespoły z Gdańska i Kątów Wr. Tutaj lepsi po shoot-outach okazali się zawodnicy UKS-u.

Podobnie jak w turnieju otwarcia najlepsze okazały się drużyny GRU JUKO. Panie pokonały w finale Byczki Kowalewo Pomorskie 2-0, a panowie, również bez straty seta rozprawili się z Kątami Wrocławskimi.

Teraz PGNiG Summer Superliga odwiedzi Gdańsk. Turniej na plaży LOTOS Stadionu Letniego roz

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:

1. GRU JUKO Piotrków Tryb. 

2. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie

3. KUBO SPR Radzymin

4. BHT Pyrki Poznań

5. KS Lakers Powidz

6. MKS Ochota Warszawa

7. Autoinwest SAS Gdańsk

8. BHT DTB Sambor Tczew

9. Załoga „R” KPR ROKiS Radzymin

10. GRU JUKO Piotrków Tryb. II

Mężczyźni:

1. GRU JUKO Piotrków Tryb.

2. UKS GOKiS Kąty Wr.

3. Autoinwest SAS Gdańsk

4. Ekoserwis Damy Radę Inowrocław

5. TAZ MKS Grudziądz

6. MKS Delfin Grudziądz

7. BHT Petra Płock

8. BHT KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki

9. KS Lakers Powidz

10. KPR Plastpipe Legionowo

 

(źródło: PGNiG Summer Superligi `21)

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę