Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Żegnaj, Szkoło online! Witajcie wakacje w realu!

- Szkoły i placówki oświatowe, dla których Miasto Łomża jest organem prowadzącym, dzięki swoim działaniom umożliwiły kontynuowanie kształcenia w czasie epidemii koronawirusa - mówi inspektor Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza. - Podstawy programowe we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych zostały zrealizowane. Ogółem szkół i placówek oświatowych, dla których Miasto Łomża jest organem prowadzącym, jest 28. Ogółem kończy rok szkolny aż 10 962 uczniów.

Koniec roku szkolnego w miejskich placówkach oświatowych dotyczy: 9 przedszkoli publicznych, 7 szkół podstawowych, 3 liceów ogólnokształcących, 6 zespołów szkół, 3 burs szkolnych. W sumie "miejski" rok szkolny pożegna aż 10 962 uczniów, w tym: w przedszkolach publicznych 1 468 dzieci, w szkołach podstawowych – 5 084, liceach ogólnokształcących – 1 787, a w zespołach szkół – 2623. Liczba nauczycieli, którzy osobiście i wirtualnie drugi rok szkolny w pandemii zajmowali się edukacją młodego pokolenia także jest niemała - 1 277 pedagogów. Dwa i pół raza mniej trzeba było pracowników administracji i obsługi – 527 osób. 

Podczas przedłużającej się pandemii koronawirusa szkoły i placówki oświatowe pracowały głównie zdalnie. - Realizowały zadania edukacyjne za pomocą metod i technik kształcenia na odległość, łącząc się z uczennicami i uczniami poprzez, m.in.: Microsoft Teams, E-dziennik, Librus - wylicza Pan Inspektor. - O sposobie zorganizowana nauki zdalnej decydowali dyrektorzy we współpracy z nauczycielami, uwzględniając potrzeby oraz możliwości uczniów i rodziców. Zarówno dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli, a także dyrektorów szkół, organów prowadzących czy instytucji oświatowych był to szczególny okres, który wymagał zupełnie nowego podejścia do pracy, realizowanej w innych niż zwykle okolicznościach. Szkoły i placówki oświatowe, dla których Miasto Łomża jest organem prowadzącym, dzięki swoim działaniom umożliwiły kontynuowanie kształcenia w czasie epidemii koronawirusa. Podstawy programowe we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych zostały zrealizowane. 

Oprócz tego, słoneczny i upalny w końcowych tygodniach (ponad 30 st. Celsjusza) roczek szkolny 2020 / 2021 kończy się 25. czerwca w piątek w placówkach niepublicznych, prowadzonych od lat, m.in., przez Diecezję Łomżyńską jak Szkoły Katolickie przy Sadowej, Wyższą Szkołę Agrobiznesu jak Zespół Szkół Akademickich i zasłużone dla ratowania placówek Stowarzyszenie Edukator.  

Mirosław R. Derewońko

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę