Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prezydencka pensja do poprawki

Radni Łomży muszą poprawić wynagrodzenie jakie na ostatniej sesji ustalili dla prezydenta Łomży Jerzego Brzezinskiego. Urząd Wojewódzki dopatrzył się, że radni dali prezydentowi za duży dodatek funkcyjny i już wszczął postępowanie stwierdzające nieważność odpowiedniej uchwały Rady Miasta Łomża. Poszło o... 80 zł

Zgodnie z ustawą z dnia 2 sierpnia 2005 roku w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich prezydent miasta na prawach powiatu - takiego jak Łomża - może dostać dodatek funkcyjny w wysokości od 1380 do 1920 zł. Tymczasem podczas sesji 26 października miejscy rajcy ustalili, że prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu z kasy miasta będzie wypłacany dodatek w wysokości 2000 zł.
Błąd radni tłumaczą, że kiedyś przepisy w tym zakresie były inne i tym, że „wynagrodzenie to było ustalane w oparciu o wynagrodzenia innych Prezydentów miast, w tym Prezydenta Miasta Suwałk, u którego dodatek funkcyjny wynosi 2280 zł.”
Niemniej błąd trzeba teraz poprawić. Przewodniczący Rady Miasta Maciej Głaz zaproponował aby dodatek funkcyjny obciąć o 80 zł, ale znalazł też rozwiązanie jak ma na tym nie stracić prezydent Łomży. Proponuje, aby radni jednocześnie zwiększyli o taką samą kwotę „wynagrodzenie zasadnicze” prezydenta.

Po zmianach prezydencka pensja będzie przedstawiała sie następująco:
- wynagrodzenie zasadnicze w kwocie: 5.180,- zł
- dodatek funkcyjny w kwocie: 1.920,- zł
- dodatek specjalny na okres od 26 listopada 2005 roku do 25 listopada 2006 roku w wysokości 30% naliczony od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie: 2.130,- zł
- dodatek za wysługę lat w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w kwocie: 1.036,- zł

W sumie prezydencka pensja wyniesie 10 tys 266 zł

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę