Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Łomżanie na Łotwie

Kilkunastoosobowa delegacja samorządowców i biznesmenów z Łomży i okolic wyjechała na Łotwę. Wycieczkę zorganizował powiat łomżyński korzystając z zaproszenia władz tamtejszego Powiatu Daugavpils na Łotwie. W trakcie kilkudniowej wizyty zostanie m.in. podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy gminami Miastkowo i Naujene.

Łomżyńskiej delegacji przewodniczy Starosta Wojciech Kubrak. W składzie są także m.in. wicestarostwa, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Powiatu, pięciu wójtów, prezes ŁIP-H i proboszcz parafii w Drozdowie. W ciągu dwóch dni łomżanie mają zwiedzić miasto o jego okolice, spotkać się z tamtejszymi samorządowcami i przedstawicielami Daugavpilskiego Oddziału Izby Przemysłowo-Handlowej i Rady Dyrektorów Przedsiębiorstw m. Daugavpils.
W trakcie pobytu na Łotwie delegacja Gminy Miastkowo podpisze umowę o współpracy z Radą Gminy Naujeńskiej.

Dodajmy, że Daugavpils to drugie co do wielkości miasto Łotwy. Przez kilkaset lat - w okresie I Rzeczpospolitej - było miastem polskim. Wówczas nazywało się Dyneburgiem. Dziś ok. 15% mieszkańców Daugavpils to Polacy.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę