Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Pogotowie uratowane

„Na posiedzeniu 15 listopada Zarząd Województwa odrzucił w głosowaniu koncepcję połączenia trzech Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego uznając, że argumenty przedstawione przez wnioskodawców są niewystarczające do zaakceptowania tego projektu.” - podały Wrota Podlasia oficjalny serwis Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Przeciwko łączeniu pogotowia zaprotestowało 320 użytkowników portalu www.4lomza.pl, którzy łącznie - do wszystkich członków zarządu województwa - wysłali 1600 e-mali.

E-maile z protestem wysyłane były od czwartkowego wieczoru. Każdy list trafiał na skrzynki wszystkich pięciu członków zarządu województwa. Był to pierwszy taki protest w tej części kraju. Dziś przed południem nad koncepcja połączenia trzech stacji pogotowia ratunkowego w Łomży, Suwałkach i Białymstoku debatował zarząd województwa i... w głosowaniu pomysł odrzucił.

- „Odrzucenie tego projektu nie oznacza oczywiście, że nie istnieje problem usprawnienia funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego na terenie województwa podlaskiego” – ocenił marszałek Janusz Krzyżewski. - „Zarząd polecił departamentowi zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego podjęcie określonych działań w tym kierunku poprzez koordynację pracy poszczególnych organów tego systemu – czyli stacji pogotowia w Białymstoku, Łomży i Suwałkach” – podały Wrota Podlasia oficjalny serwis internetowy Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Odrzucenie projektu połaczneia stacji nie kończy protestu w łomzyńskim pogotowiu. Kazimierz Borkowski przewodniczący NSZZ “Solidarność” w pogotowiu twierdzi, że protest nie zostanie przerwany, dopóki nie będzie znany los dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Łomży Grzegorza Wasilewskiego, którego chce odwołać wicemarszałek Krzysztof Tołwiński.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę