Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Łomżyński laureat „(NIE)widzialni za granicą”

Główne zdjęcie
I miejsce - Karolina Rogowska - III LO Łomża

Karolina Rogowska z III LO w Łomży, za „oczy porwanej” wygrała miejski etap konkursu plastycznego „(NIE)widzialni za granicą” i będzie reprezentować Łomżę w etapie wojewódzkim w Białymstoku.

Konkurs „(NIE)widzialni za granicą” organizowany jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Celem jest popularyzacja wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy na temat zagrożeń związanych między innymi z poszukiwaniem pracy za granicą. Ma to często związek z przestępstwem handlu ludźmi, jako współczesnej formy niewolnictwa. Stanowi to jedną z najcięższych zbrodni, godzących w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolność i godność ludzka. 

Głównym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu dotyczącego problematyki handlu ludźmi. Młodzież z łomżyńskich szkół średnich nadsyłała swoje prace do Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

 

„Komisja, składająca się z przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Łomży, nie miała łatwego zadania. Oceniając prace pod kątem merytorycznym, zwracała uwagę na formę i treść przesłanych materiałów a także na samodzielność, kreatywność i wyobraźnię uczniów” – czytamy w komunikacie.

 

Pierwsze miejsce zajęła Karolina Rogowska z  III LO w Łomży (klasa Iicg). Druga lokata przypadła Gabrieli Surowik z II LO w Łomży (klasa Iid), a trzecia Weronice Choińskiej z III LO w Łomży (klasa If).

 

Foto: I miejsce - Karolina Rogowska - III LO Łomża
Foto: II miejsce - Gabriela Surowik - II LO Łomża
Foto: III miejsce - Weronika Choińska - III LO Łomża

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę