Jeden weekend - dziewięć imprez

Iwona Bernardelli (Lewandowska)

Rekordowy przede wszystkim pod względem ilości startów na zawodach lekkoatletycznych w jeden weekend zanotowali zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. - Nasi zawodnicy dosłownie rozjechali się po Polsce. Były starty na Pomorzu, w górach, na zachodzie, wschodzie i w centrum oraz w stolicy. Najważniejszy jednak dla nas start odbył się w Wielkiej Brytanii, w Birmingham na Pucharze Europy na 10 000m – zauważa Andrzej Korytkowski prezes i trener klubu.

Brązowy medal w biegu na 10 000 metrów wywalczyła drużyna Polek podczas Pucharu Europy w Birmingham. Biegła tam reprezentantka łomżyńskiego klubu Iwona Bernardelli (Lewandowska), która startu nie zaliczy do udanych. Bóle w okolicach jamy brzusznej, gorączka i nieprzespana noc, a po starcie wizyta w karetce i szpitalu odcisnęły swoje piętno na zawodniczce, która mimo to nie poddała się i z czasem 34:49,77 ukończyła bieg.

Świetny występ w Lublinie podczas PKO Półmaraton Solidarności zanotowali Ewa Jagielska i Przemysław Dąbrowski. Ewa zwyciężyła z czasem 1:17,22, a Przemek wywalczył drugą lokatę uzyskując na pagórkowatej trasie 1:08,01. Biegało 88 kobiet oraz 369 mężczyzn.

W Łodzi podczas Memoriału redaktora Ludwika Szumlewskiego Beata Trzonkowska po rzucie dyskiem na odległość 48,95m stanęła na najniższym stopniu podium.

Piotr Łobodziński, wraz z żoną Iwoną Wicha, rywalizowali w weekend na Podhalu w Murzasichlach. W Sichlańskiej Piętnastce tj. biegu górskim w stylu anglosaskim (różnica wzniesień 600m) Piotr zwyciężył w gronie 64 zawodników, a Iwona wywalczyła trzecią lokatę, wśród startujących 26 pań.

W Pelplinie w Biegach Papieskich, w których udział wzięło 240 zawodników, na dystansie 10 km zwyciężył Mateusz Niemczyk.

W Warszawie podczas 38 Biegiu Chomiczówki, Monika Nawrat wywalczyła 3 lokatę z czasem 59,09.

Monika Bytnar-Kwiatkowska zajęła drugie miejsce w biegu Rykowisko Ultra Trai, który rozgrywany jest na dystancie 36,6km w okolicach miejscowości Gorzewo.

W Piasecznie podczas Memoriału trenera Sławomira Rosłonia Dawid Likwiarz, ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów na 1500m,  na tym samym dystansie pobił o 4 sekundy rekord życiowy - 3:58,08 sek.

Na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS rozegranych w Słubicach, zawodnicy KS PREFBET-SONAROL siedmiokrotnie startowali w finałach, z czego aż trzy razy tuż za podium. Na szczególną pochwałę zasłużył Paweł Dąbrowski, który poprawił rekord życiowy o 25 setnych uzyskując 10.91 (3-ci wynik w historii Łomży) i uzyskując minimum na Mistrzostwa Polski juniorów. Również awans na Mistrzostwa, ale juniorów młodszych uzyskała Wiktoria Grabowska debiutująca na 1500m z przeszkodami 5:28,88 a Martyna Krawczyńska po raz kolejny potwierdziła minimum uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie 2:13,65 na 800m.