wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Młodzi pływacy UKS Butterfly z medalami

Udanie zaprezentowali młodzi łomżyńscy pływacy z UKS Butterfly, którzy podczas weekendu , rywalizowali na zawodach: w Warszawie oraz Lublinie. Przy dobrze obsadzonych konkurencjach zawodnicy zdobywali medale, a niektórzy z nich poprawili swoje rekordy życiowe.

Miłosz Parzych zdobył 2 brązowe medale w rywalizacji 14-latków na Otwartych Letnich Mistrzostwach Warszawy, natomiast Filip Rudczyk, wywalczył brązowy medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Drużynowych 12 latków rozgrywanych w Lublinie.

W piątek i sobotę na 50 – metrowej pływalni „Warszawianki” startował Miłosz Parzych, który rywalizował w kategorii 14 lat w pięciu konkurencjach, z których dwie ukończył na trzecim miejscu: 50 m i 200 m stylem grzbietowym. W tym samym stylu, ale na dystansie 100 m – Miłosz uplasował się tuż za podium, zdobywając 4 miejsce. W stylu klasycznym na dystansie 100 m – zajął 6-te miejsce, zaś w dowolnym na dystansie 50 m – 7 miejsce.

„Start w warszawskich zawodach, na pływalni o wymiarach olimpijskich, jest sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, które już za miesiąc odbędą się w Olsztynie. Rywalizacja na tym poziomie pozwala na ocenę stanu przygotowań Miłosza do tej imprezy. Jak widać, w szczególności w stylu grzbietowym, wszystko zmierza we właściwym kierunku. Cieszą uzyskane czasy, chociaż zdajemy sobie sprawę, że poziom imprezy będzie jeszcze wyższy” – podkreśla trener Tomasz Drozdowski.

Z kolei w sobotę i niedzielę, podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Drużynowych 12 latków (II runda) rozgrywanych w Lublinie rywalizowali łomżyńscy 12 latkowie  Kaja Kurpiewska i Filip Rudczyk. Na jednej z najnowocześniejszych pływalni w Europie zameldowali się zawodnicy z rocznika 2009r. z najlepszych klubów z województw: lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego. Poziom imprezy był bardzo wysoki, a na starcie stanęli zawodnicy z makroregionu,  osiągający najlepsze czasy w Polsce. Łomżyńscy pływacy jak zwykle nie zawiedli.

Filip Rudczyk w finale wyścigu na 100 m stylem grzbietowym zdobył brązowy medal, poprawiając swój rekord życiowy, aż o 4 sekundy. W tej samej konkurencji, ale na dystansie dwukrotnie dłuższym zajął 4 miejsce, przegrywając brąz o 0,5 sek. W stylu dowolnym na dystansach 100 m i 200 m, Filip zajął 5 miejsce.

Kaja Kurpiewska najlepszy start zanotowała na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz 100 m - grzbietowym, gdzie ustanowiła swoje rekordy życiowe. Pozwoliło jej to na zajęcie miejsc tuż poza pierwszą dziesiątką, co zważywszy na rangę imprezy i poziom zawodów - jest również bardzo dobrym osiągnięciem.

Dla podopiecznych trenera Bartosza Kutnego był to kolejny start, w których zdobywają cenne doświadczenie, rywalizując w stawce najlepszych zawodników z klubów pływackich z terenu całej Polski.

Jeszcze w czerwcu zawodnicy UKS Butterfly podejmą rywalizację na zawodach organizowanych wg reguł FINA. Dla młodych adeptów pływania, będzie to okazja do debiutu na tego typu zawodach, rywalizacji z rówieśnikami, sprawdzenia swoich umiejętności, nabycia doświadczenia, czy rywalizowania w sztafetach.