Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Młodzi pływacy UKS Butterfly z medalami

Udanie zaprezentowali młodzi łomżyńscy pływacy z UKS Butterfly, którzy podczas weekendu , rywalizowali na zawodach: w Warszawie oraz Lublinie. Przy dobrze obsadzonych konkurencjach zawodnicy zdobywali medale, a niektórzy z nich poprawili swoje rekordy życiowe.

Miłosz Parzych zdobył 2 brązowe medale w rywalizacji 14-latków na Otwartych Letnich Mistrzostwach Warszawy, natomiast Filip Rudczyk, wywalczył brązowy medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Drużynowych 12 latków rozgrywanych w Lublinie. 

W piątek i sobotę na 50 – metrowej pływalni „Warszawianki” startował Miłosz Parzych, który rywalizował w kategorii 14 lat w pięciu konkurencjach, z których dwie ukończył na trzecim miejscu: 50 m i 200 m stylem grzbietowym. W tym samym stylu, ale na dystansie 100 m – Miłosz uplasował się tuż za podium, zdobywając 4 miejsce. W stylu klasycznym na dystansie 100 m – zajął 6-te miejsce, zaś w dowolnym na dystansie 50 m – 7 miejsce.

„Start w warszawskich zawodach, na pływalni o wymiarach olimpijskich, jest sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, które już za miesiąc odbędą się w Olsztynie. Rywalizacja na tym poziomie pozwala na ocenę stanu przygotowań Miłosza do tej imprezy. Jak widać, w szczególności w stylu grzbietowym, wszystko zmierza we właściwym kierunku. Cieszą uzyskane czasy, chociaż zdajemy sobie sprawę, że poziom imprezy będzie jeszcze wyższy” – podkreśla trener Tomasz Drozdowski.

Z kolei w sobotę i niedzielę, podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Drużynowych 12 latków (II runda) rozgrywanych w Lublinie rywalizowali łomżyńscy 12 latkowie  Kaja Kurpiewska i Filip Rudczyk. Na jednej z najnowocześniejszych pływalni w Europie zameldowali się zawodnicy z rocznika 2009r. z najlepszych klubów z województw: lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego. Poziom imprezy był bardzo wysoki, a na starcie stanęli zawodnicy z makroregionu,  osiągający najlepsze czasy w Polsce. Łomżyńscy pływacy jak zwykle nie zawiedli. 

Filip Rudczyk w finale wyścigu na 100 m stylem grzbietowym zdobył brązowy medal, poprawiając swój rekord życiowy, aż o 4 sekundy. W tej samej konkurencji, ale na dystansie dwukrotnie dłuższym zajął 4 miejsce, przegrywając brąz o 0,5 sek. W stylu dowolnym na dystansach 100 m i 200 m, Filip zajął 5 miejsce.

Kaja Kurpiewska najlepszy start zanotowała na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz 100 m - grzbietowym, gdzie ustanowiła swoje rekordy życiowe. Pozwoliło jej to na zajęcie miejsc tuż poza pierwszą dziesiątką, co zważywszy na rangę imprezy i poziom zawodów - jest również bardzo dobrym osiągnięciem.

Dla podopiecznych trenera Bartosza Kutnego był to kolejny start, w których zdobywają cenne doświadczenie, rywalizując w stawce najlepszych zawodników z klubów pływackich z terenu całej Polski. 

Jeszcze w czerwcu zawodnicy UKS Butterfly podejmą rywalizację na zawodach organizowanych wg reguł FINA. Dla młodych adeptów pływania, będzie to okazja do debiutu na tego typu zawodach, rywalizacji z rówieśnikami, sprawdzenia swoich umiejętności, nabycia doświadczenia, czy rywalizowania w sztafetach. 

materiał nadesłany (red.)

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę