Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Rekordy życiowe przed Mistrzostwami Polski LZS

- Mimo przenikliwego zimna, ustanowiono wiele rekordów życiowych - mówi trener Jan Kotowski z LKS Narew Kurpiewski Łomża. - W sobotę, 29. maja, zawodniczki i zawodnicy naszego klubu startowali na Mityngu Lekkoatletycznym w Białej Podlaskiej. W konkurencji trójskoku juniorek zawodniczki łomżyńskiej "Narwi", należące do ścisłej czołówki naszego kraju, skakały bardzo daleko: Zosia Nagórska pokonała odległość 11 m 97 cm, osiągając rekord życiowy; Martyna Szulc - 11 m 72 cm i Zuzanna Poteraj - 11 m 60 cm, co jest również rekordem życiowym Zuzi w trójskoku.

Ponadto w skoku w dal kobiet Martyna Szulc poprawiła swój rekord życiowy na 5 m 54 cm. Także Zuzanna Poteraj znacznie poprawiła własny rekord życiowy, lądując na odległość 5 m 32 cm. 

W konkursie skoku w dal mężczyzn 19-letni Dominik Krajewski skoczył na odległość 6 m 57 cm. - Liczyłem na znacznie lepszy wynik Dominika, w granicach 6,80 m - 6,90 m - ocenia występy swoich podopiecznych trener Jan Kotowski. - Dziewczęta poradziły sobie rewelacyjnie. Cieszę się, ponieważ to czołówka Polski w trójskoku juniorek. Mają dobrą formę, ale ciągle nie możemy trafić na równie dobrą pogodę i ciepło 20 - 25 st. Celsjusza. Na mityngu w Białej Podlaskiej było zimno, a do tego padał deszcz. Jestem z dziewcząt zadowolony, ponieważ ich nowe wyniki, osiągnięte na Mityngu Lekkoatletycznym w sobotą, są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski LZS, które odbędą się w Słubicach w dniach od  4. do 6. czerwca. Oprócz wymienionej powyżej czwórki, wybierają się z nami: Katarzyna Cychol - skok w dal, oraz Sebastian Szewczyk - skok wzwyż. Jeśli dopisze pogoda, co ważne, bo wydolność mięśni będzie znacznie większa, spodziewam się sukcesu.

Mirosław R. Derewońko  

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę