wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łobodziński Mistrzem Polski

Piotr Łobodziński

Piotr Łobodziński, zawodnik KS PREFBET-SONAROL, zdobył złoty medal Mistrzostw Polski PZLA podczas MP w biegach górskich na krótkim dystansie. W sobotę jako pierwszy, z czasem 25:26, przebiegł 5km trasę Biegu na Ślężę o przewyższeniu 530m. To kolejny tytuł Piotra na tej trasie. Siedem lat temu także zdobył złoty medal.

Tym razem warunki na trasie utrudniał rzęsisty deszcz, który był przyczyną wielu uślizgów na mokrych kamieniach. Jednak nie przeszkodziło to naszemu biegaczowi aby okrasić zwycięstwo nowym rekordem trasy.

- Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i rekordu trasy poprawionego o 2 sekundy. Nie było to łatwe zadanie przy panujących warunkach atmosferycznych. Biegałem w startówkach ulicznych, więc walczyłem mocno o przyczepność na śliskich kamieniach. Czułem się bardzo dobrze. Jest to mój 6 medal MP w biegach górskich - mówił po starcie Łobodziński.

Medaliści:

1. Piotr Łobodziński - KS Prefbet-Sonarol -25:26

2. Marcin Kubica - KS Sprint Bielsko-Biała - 25:43

3. Dominik Tabor - Kraków Athletics Team – 26:11

Ewa Jagielska z Klubu PREFBET-SONAROL także w sobotę odniosła dwa zwycięstwa na dystansie 10 kilometrów. Najpierw zwyciężyła w X Biegu Cichociemnych, który został rozegrany na leśnych ścieżkach koło Klembowa, a następnie, po siedmiu godzinach, Ewa zawitała do Siemiatycz i tam wygrała X Siemiatycką Wieczorną Dychę. Bieg prowadził ulicami miasta, a Jagielska wygrała z czasem 37.13.