Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Trzecie miejsce łomżanki na Konkursie Krasomówczym w Golubiu Dobrzyniu

Sukces podlaskich uczennic w Centralnym Konkursie Krasomówczym w Golubiu Dobrzyniu. Łucja Grzeszczyk z II LO w Łomży zdobyła w nim trzecią nagrodę. Joannie Stelmaszuk z III LO w Białymstoku przyznano nagrodę publiczności. Łucja Grzeszczyk miała dwa wystąpienia. W pierwszym opowiadała o tym co się na kurpiach jadało, w drugim chwaliła tradycje myśliwskie. Joanna Stelmaszuk opowiadała o krosnach.

Konkurs Krasomówczy zrodził się dwadzieścia dziewięć lat temu, by rozwijać u młodych ludzi umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną i eliminowania licznych w języku polskim zapożyczeń. Ale także, by rozwijać u młodych ludzi zainteresowanie historią ojczyzny.
Organizator konkursu - Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - postanowił, że tematyka wystąpień powinna być związana z poznawaniem własnego regionu, nawiązywać do zdarzeń, zjawisk, historii i dorobku Polski. Zawodom młodych krasomówców patronuje Polskie Radio.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę