Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Drozdowie zakończyły się uroczystości w 87 rocznicę odzyskania niepodległości

Uroczystości rozpoczęły się przed dworkiem Lutosławskich, w którym mieści się obecnie Muzeum Przyrody. Tu znajduje się tablica poświęcona mężowi stanu Romanowi Dmowskiemu. Przedstawiciele władz z senatorem Ludwikiem Zalewskim, starostą łomżyńskim Wojciechem Kubrakiem i prezydentem Łomży Jerzym Brzezińskim oraz członkami Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, strażakami i policjantami złożyli kwiaty pod tablicą. Następnie poczty sztandarowe poprowadziły rzesze mieszkańców Drozdowa, Łomży i powiatu łomżyńskiego przed kościół parafialny, gdzie starosta Wojciech Kubrak odsłonił tablicę na głazie, poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II. Na tablicy umieszczono podobiznę papieża i jego zawołanie “Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Obelisk poświęcił biskup Tadeusz Zawistowski.

On także przewodniczył uroczystemu nabożeństwu w intencji papieża Polaka, ale także w intencji Ojczyzny. W homilii przypomniał nazwiska wielkich Polaków, którzy nie szczędzili życia i krwi dla wolności Ojczyzny. "Zbrojny setkami tysięcy czołgów, samolotów i rakiet komunizm upadł. Czy to nie cud? Czy to nie wynik żarliwej modlitwy naszego wielkiego rodaka i razem z nim milionów Polaków ?" – pytał biskup. W uroczystościach uczestniczyli m.in. członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej z całego kraju i drużyny harcerzy weteranów im. Leona Kaliwody, a także Polski Chór z Wołynia.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę