Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Uczniowie starszych klas podstawówek i szkół średnich od dziś będą się uczyć w systemie hybrydowym

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Boją się przede wszystkim masowego odpytywania i sprawdzianów. Po wielomiesięcznej izolacji uczniowie starszych klas podstawówek i szkół średnich wracają do szkół - na razie będą się uczyć w systemie hybrydowym, za dwa tygodnie - już wszyscy stacjonarnie.

W tej stresującej sytuacji nie warto jednak myśleć tylko o ocenach, ale odbudowaniu relacji - z kolegami i nauczycielami - radzi psycholog - dr Marcin Kolemba z Uniwersytetu w Białymstoku.

- Pamiętajcie o tym, że w tym momencie najważniejsze na czym powinniście się skupić to zadbanie o swoją higienę psychiczną. Ja wykorzystałbym ten czas po powrocie do szkoły na odbudowanie, czasem zacieśnienie relacji z kolegami. Nie sądzę też, by nauczycielom zależało na tym, żeby od razu obniżać wszystkim oceny - mówi Marcin Kolemba.

Psycholog apeluje też do nauczycieli, by nie koncentrowali się na nadrabianiu zaległości, odpytywaniu i robieniu sprawdzianów.

- W moim odczuciu, w obecnej sytuacji rozliczenie uczniów z takich suchych faktów przyswojonej wiedzy schodzi na dalszy plan. Taki apel ode mnie - dajcie spokój swoim uczniom, pozwólcie im nacieszyć się tą końcówką roku szkolnego. Ale nacieszyć się w kontekście budowania, odnawiania relacji, nacieszyć się byciem w szkole, oderwaniem się od tych wszystkich monitorów, tabletów, smartfonów czyli normalnym funkcjonowaniem w swojej grupie rówieśniczej i też w relacji z nauczycielami - dodaje Marcin Kolemba.

O to, by nie stresować uczniów przed powrotem do szkół - apelował też do nauczycieli minister edukacji - Przemysław Czarnek. Podkreślał, że najważniejsze są teraz - odbudowa więzi i wspólnoty w szkołach.

 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę