Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Dziki do odstrzału

Główne zdjęcie
"Straszydła" na dziki ustawiane przez rolników

Prawie 500 dzików ma być odstrzelonych w rejonie Łomży. W całym województwie podlaskim do końca 2021 roku należy usunąć 4177 osobników.

Wojewoda podlaski wydał rozporządzenie, w którym nakazał „przeprowadzenie na terenie województwa podlaskiego w terminie do 31 grudnia 2021 r. odstrzału sanitarnego dzików w łącznej liczbie 4177 dzików, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia”. Każdy obwód łowiecki w związku z tym otrzymał przydział określonej liczby osobników do odstrzału. 

Dla kół łowieckich w rejonie Łomży przypada 435 sztuk. Najwięcej, bo 89, ma zostać odstrzelona w obwodzie łowieckim nr 189. To obszar po drugiej stronie Narwi w okolicy Bronowa, rejon Bagna Wizna II. Rozciąga się od rzeki do wsi Kossaki-Falki i Kossaki Nadbielne.

Zgodnie z decyzją wojewody nadzór nad odstrzałem sanitarnym sprawują powiatowi lekarze weterynarii. 

Także w trzech parkach narodowych ma być przeprowadzony odstrzał dzików: w Biebrzańskim – 70 szt., w Narwiańskim – 16 szt. i w Wigierskim – 5 szt.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę