Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wszyscy pełnoletni mogą się już szczepić

Rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 od dziś otwarta dla wszystkich pełnoletnich. Być może niedługo będzie można szczepić 16 i 17 latków.

Zgodnie z harmonogramem, od teraz każda pełnoletnia osoba, może zarejestrować się na szczepienie. Do tej pory w pełni zaszczepionych w Polsce jest 3 650 119 osób. Pierwszą dawkę natomiast przyjęło 10 185 393 chętnych. 

Z zapowiedzi prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego wynika, że dziś (poniedziałek 10.05) do Polski ma przyjechać 1,2 mln. dawek szczepionki Pfizer/BioNTech. W kolejnych dniach mają przyjechać dostawy od innych producentów. 

W tym tygodniu także  Rada Medyczna ma dyskutować o możliwości szczepień młodzieży, która skończyła 16 lat.

Nieoficjalnie pojawia się pomysł, aby ze względu na zbliżające się wakacje, skrócić czas pomiędzy szczepieniami. Ma to wpłynąć na młode osoby, aby chętniej szczepiły się i mogły wyjechać na wakacje. Przypomnijmy, w marcu rząd wydłużył odstępy między pierwsza a drugą dawka szczepionki. Dla Pfizer i Modernado około sześciu tygodniach, AstraZeneci, do 12 tygodni. Teraz szczepienia druga dawka Pfizera i Moderny odbywałyby się po 21 dniach, a AstryZeneki po sześciu tygodniach. 

 

Jak zapisać się na szczepienie?

Przez infolinię 989.

Należy przygotować PESEL. Podczas rejestracji osoba wybiera termin i miejsce szczepienia. Jeśli poda numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzyma SMS-a z potwierdzeniem. 

On-line przez  PACJENT.GOV.PL 

Strona zapewnia możliwość e-rejestracji. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS. 

Przez wysłanie SMS-u

Należy przygotować PESEL oraz kod pocztowy lokalizacji. Na numer 880 333 333 należy wysłać wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty. 

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – zapewnia ministerstwo - system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację. 

Przez punkt szczepień

Ministerstwo zachęca do telefonicznego umawiania się z punktem szczepień. Numery dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia – przypominają eksperci. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę