Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ze szpitala w Łomży uciekł 75-latek zakażony koronawirusem - mężczyzna chciał się zaszczepić

- Nawet 12 lat więzienia może grozić mężczyźnie, który uciekł z łomżyńskiego szpitala żeby zaszczepić się przeciw Covid-19. Jednak był już zakażony koronawirusem i przebywał na oddziale zakaźnym - mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Jarosław Pokoleńczuk.

- Pacjent w wieku 75 lat, mieszkaniec okolic Łomży miał badanie PCR i potwierdzone zakażenie Covid-19. Był pacjentem oddziału chorób zakaźnych. Można powiedzieć, że uciekł, w każdym razie oddalił się z oddziału i pojechał na zaplanowane szczepienie. Lekarz dość szybko się zorientował, że pacjenta nie ma i powiadomił policję - mówi Jarosław Pokoleńczuk.

- A funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, gdzie jest uciekinier - mówi Justyna Janowska z łomżyńskiej policji.

- Mundurowi ustalili w której przychodni znajduje się mężczyzna i wraz z personelem przychodni lekarskiej odizolowani go, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia. Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające pod kątem artykułu 165 Kodeksu Karnego, to sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób. Całość materiałów została już przekazana do Prokuratury Rejonowej w Łomży - mówi Justyna Janowska.

Teraz prokurator zdecyduje, czy postawić mężczyźnie zarzuty.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę