Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Śmieci przy bulwarze jak leżały, tak leżą

Główne zdjęcie
Fot. Czytelnik

- Spacerując w ostatnich tygodniach po Łomży, zauważyłem w bezpośredniej okolicy tak reprezentacyjnego miejsca, jakim jest bulwar nad Narwią, stertę zużytych butelek i puszek, oczywiście, w dużej mierze z nazwą "Łomża" na opakowaniu - napisał do redakcji 4lomza.pl Mieszkaniec Łomży, poruszony widokiem śmietnika nad rzeką. Zdjęcia wiosennego "porządku" robią wrażenie.

Poruszony Mieszkaniec Łomży poprosił o niepodawanie nazwiska i sprecyzował, że sterty butelek i puszek leżą "ściśle rzecz biorąc, przy ścieżce, która jest umiejscowiona pomiędzy bulwarem a ulicą Rybaki". Zgłoszenie tego faktu do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa spowodowało, że - pisze Czytelnik - "Policja faktycznie zweryfikowała to "anonimowe" zgłoszenie jako potwierdzone, ale, niestety, bałagan jak był, tak nadal jest. Śmieci jak leżały, tak leżą, powoli rozrasta się wokół nich roślinność i chyba wszyscy liczą, że może w ten sposób problem przestanie być widoczny... A z drugiej strony, o jakiej kulturze można mówić wobec "oszołomów", taką rzecz czyniących, jak zaśmiecanie terenów zielonych". Czytelnik w swoich rozważaniach nad stanem czystości w mieście doszedł do wniosku, że ludziom tak postępującym, jak pokazują zdjęcia, zdecydowanie kultury brak. Przypominać trzeba dorosłym, czego warto nauczyć dzieci od małego: swoje papierki, puszki i butelki zabierajcie z powrotem, żeby nie zepsuć wrażenia dzieciom, które przyjdą nad zielony brzeg Narwi z rodzicami po Was.

Mirosław R. Derewońko 

 

Foto: Fot. Czytelnik
Foto: Fot. Czytelnik
Foto: Fot. Czytelnik

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę