Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Kolejny Punkt Szczepień Powszechnych w WOPiTU

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży także tworzy kolejny Punkt Szczepień Powszechnych. Już można się do niego zapisywać.

Aż 4 zespoły szczepienne będą pracowały w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. 

- Jesteśmy placówką leczniczą, więc te przygotowania nie wymagały od nas dużego przeorganizowania się – wyjaśnia Renata Szymańska, dyrektor. - Punkt Szczepień Powszechnych nie koliduje też w żaden sposób z działaniem WOiTU. Wszystkie inne komórki organizacyjne pracują normalnie.

Budynek WOPiTU to dawny oddział zakaźny, który został odremontowany i oddany do użytku na początku 2021 roku. Wszystko tu nowe i sterylne. Gabinety szczepień zostały umieszczone na II piętrze. Ciągi komunikacyjne chętnych do szczepienia i po zaszczepieniu, zgodnie z wymogami, nie krzyżują się. Strzałki wyraźnie o tym informują. Wchodzimy wejściem ze szczytu budynku, udajemy się na II piętro, tam są punkty szczepień. Można wjechać windą lub wejść schodami - zauważa Renata Szymańska. Na II piętrze są strefy poczekalni, przygotowania do szczepienia, szczepienia, odcinek obserwacyjny i z powrotem zjeżdżamy inna windą lub schodzimy innymi schodami i wychodzimy z budynku. 

Szczepienia będą odbywały codziennie od 12. do 20. - Jesteśmy przygotowani na to, że każdego dnia możemy szczepić 500 osób. Mamy bazę lokalową i kadrę – deklaruje Pani dyrektor, choć, jeśli byłaby taka potrzeba, czas może być wydłużony.

Zespół szczepienny składa się z dwóch osób. Jedna osoba kwalifikuje, druga robi szczepienia. - Dodatkowo – wyjaśnia dyrektor Szymańska - ratownik medyczny, który będzie czuwał nad całością w razie jakiegoś niepożądanej sytuacji.  

Na szczepienia można się już rejestrować za pomocą Internetowego Konta Pacjenta. Można zarejestrować się też osobiście, ale ze względów epidemiologicznych dyrektor Szymańska zachęca do kontaktu telefonicznego.

Zapisy prowadzi codziennie Rejestracja WOPiTU pod numerami telefonu: 86-2166930 i 863 070 477 w godz. 8.00-20.00 od poniedziałku do piątku. 

W celu zarejestrowania się niezbędny jest nr PESEL oraz nr tel. komórkowego, na który przyjdzie sms z e-Zdrowia  z informacją o terminie szczepienia, jak również sms przypominający o  szczepieniu. W przypadku braku numeru telefonu komórkowego nie będzie można z tego skorzystać. O terminie szczepienia zdecyduje kolejność wpływających e-skierowań.

Szczepienia rozpoczną się 11. maja, następne 18 i 25. maja. Będą to szczepionki firmy Pfizer.

Kolejne terminy szczepień będą uzależnione od terminów dostaw szczepionek.

- Będziemy zamawiać preferowane przez zainteresowanych szczepionki, ale rodzaj szczepionki będzie zależny od dostawcy - precyzuje dyrektorka.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę