Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Drugi Punkt Szczepień Powszechnych w Piątnicy

- Szczepienia rozpoczynamy 5. maja, w przyszłą środę. Mamy zamówionych około 1000 szt. szczepionki firmy Pfizer. Mamy nadzieję, że od środy do soboty uda nam się je wyszczepić – mówił na konferencji prasowej w hali sportowej szkoły podstawowej w Piątnicy Artur Wierzbowski Wójt Gminy.

O uruchomieniu Punktu Szczepień Powszechnych na wspólnej konferencji informowali Artur Wierzbowski Wójt Gminy Piątnica, Sławomir Szajda Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, Ewelina Potaś dobra dusza przedsięwzięcia z pogotowia i Monika Orłowska koordynator szczepień powszechnych w Piątnicy. 

- Punkt Szczepień Powszechnych w hali sportowej w Piątnicy jest przygotowany, śmiem twierdzić, perfekcyjnie – mówił z dumą wójt Wierzbowskii wyjaśnił, że w tym punkcie będą pracowały dwa zespoły, które zapewnia Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Dyrektor Sławomir Szajda dodawał, że „w ciągu tygodnia wyszczepionych będzie około 500 osób przez 1 zespół. W sumie więc – mówił -  powinnyśmy wyszczepić 1000 osób w systemie tygodniowym”. 

Punkt Szczepień Powszechnych został przygotowany w hali sportowej szkoły podstawowej w Piątnicy. Przestronne wnętrze zostało podzielone na 3 części, które zapewnić ma bezpieczeństwo. Dodatkowo na stanie jest ozonator i zamgławiacz. Po każdym dniu szczepień będziemy sale ozonować bądź zamgławiać – zapewniał wójt Wierzbowski. 

Już niedługo rząd otworzy szczepienia wszystkim dorosłym, ponadto zwiększyć ma się dostępność szczepionek, dlatego dogodny sposób obsługi będzie sprzyjał wyszczepieniom. Monika Orłowska, koordynator szczepień powszechnych w Piątnicy informuje, że szczepienia w Piątnicy odbywać się będą od godziny 15. do 20-21.

- Jeśli będzie więcej chętnych niż te zakładane 1000, może zostać uruchomienie szczepień w trybie weekendowym – dodaje. - Ruszamy ze szczepieniami 5 maja. Będziemy szczepić tak długo, jak to będzie potrzebne.

Uruchamianie kolejnych punktów szczepień powszechnych pociąga za sobą konieczność zapewnienia chętnych. Dlatego podczas konferencji przekonywano właściwie wszystkich do zapisywania się w Piątnicy.

- Zapraszamy mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ponieważ możemy szczepić każdego z terenu całej Polski – tłumaczyła Pani koordynator - zapraszamy wszystkie roczniki, osoby, które są już gdzieś zapisane, a termin szczepienia jest bardzo odległy. Jest możliwość przepisania takiej osoby w systemie do naszego punktu – zachęcała.

W pierwszym tygodniu majowym Punkt Szczepień Powszechnych w Piątnicy dysponować będzie szczepionkami firmy Pfizer. Później będą zamawiane dostępne szczepionki, choć jak tłumaczono, będą brane pod uwagę priorytety zgłaszających się osób i na tej podstawie będą zamawiać szczepionki.

- Zrobiliśmy wszystko, żeby aspekty zabezpieczenia i reżimu sanitarnego zostały spełnione, dlatego drogi komunikacyjne w żaden sposób się nie krzyżują. Określone są odpowiednie metraże, żeby było jak najmniej kontaktu z osobami niepożądanymi – wyjaśniała Monika Orłowska. - Zachowujemy wszystkie zasady reżimu sanitarnego, aby osoby, które przychodzą tutaj się szczepić były po prostu bezpieczne, i czuły się bezpiecznie. 

W punkcie, poza zespołami szczepiennymi, w poczekalni będzie strefa z ratownikiem medycznym – zapewniają organizatorzy, który na bieżąco będzie reagował. Zabezpieczona ma być też karetka pogotowia.

Osoby chętne na szczepienia mogą zapisywać się pod nr. telefonu:  784 555 009, 789 286 136.

Do zarejestrowania się niezbędny jest nr PESEL + nr tel. komórkowego, na który przyjdzie SMS z informacją o terminie szczepienia. W przypadku braku numeru telefonu komórkowego pacjent nie otrzyma przypomnienia o terminie szczepienia.

O terminie i miejscu szczepienia pacjent będzie poinformowany sms-em z e-Zdrowia.  

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę