Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Przechodzimy jak chcemy przez ulice

Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym bądź na czerwonym świetle, to główne wykroczenia popełniane przez osoby piesze na ulicach Łomży. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas pełnionej służby w piątek, zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania na drodze, zwłaszcza w relacji kierujący - pieszy - rowerzysta.

Łomżyńscy policjanci w miniony piątek prowadzili wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa osób pieszych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem tej grupy osób. 

Z podsumowania akcji wynika, że przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym bądź na czerwonym świetle, to główne wykroczenia popełniane przez osoby piesze na ulicach Łomży. Natomiast najczęstszym błędem kierowców jest  przede wszystkim: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. 

Tylko w piątek łomżyńska drogówka, ujawniła ponad 100 wykroczeń w obrębie przejść dla pieszych, z czego 22 dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Policjanci apelują do kierowców oraz osób pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze i zapowiada kontynuowanie tego typu działań. 

Pamiętajmy, pieszy i rowerzysta - jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, doznają bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem lub śmiercią. Samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

Pieszy powinien zdawać sobie sprawę – piszą policjanci, że wchodząc na jezdnię w trudnych warunkach pogodowych, tuż przed jadący pojazd, często nie daje kierowcy szansy na odpowiednią reakcję. Mundurowi przypominają o noszeniu po zmroku elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na ulicach miasta, dzięki, którym pieszy jest lepiej widoczny. 

 

źródło: KMP Łomża

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę