Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przymiarki do przyszłorocznego budżetu Podlasia

Rok inwestycji, wyborów i spłacania długów - tak najkrócej można opisać kondycję województwa podlaskiego w przyszłym roku. Dziś po raz pierwszy radni sejmiku poznali przymiarki do przyszłorocznego budżetu. Marszałek województwa szacuje, że do wydania będzie co najmniej 180 mln złotych. Dla porównania, w tym roku województwo dysponuje 120 milionami. Jednak radość studzi marszałek Janusz Krzyżewski. W przyszłym roku trzeba będzie zacząć spłacać długi. Dziś Podlasie należy do najbardziej zadłużonych regionów. W przyszłym roku raty kredytów i odsetki pochłoną 14 mln.


Ale jednocześnie władze Podlasia chcą przeznaczyć rekordową, jak na ten region, kwotę na inwestycje - 34 mln złotych. Najwięcej na budowę dróg - 13 mln, 3 i pół mln na Operę Podlaską, 2 i pół na Ośrodek Sportów Zimowych Szelment. Zarezerwowane są też pieniądze na dokumentację lotniska w Krywlanach i 6 mln zlotych na inwestycje w służbie zdrowia. Skarbnik województwa Henryk Gryko proponuje by przygotować też 10 mln na wkład własny w inwestycje unijne. M.in. kontrola wydawania pieniędzy unijnych jest powodem zatrudnienia kolejnych 20 urzędników w Urzędzie Marszałkowskim. W sumie w Urzędzie pracować będzie prawie 300 osób. Dziś też radni zdecydowali się podnieść o 330 złotych płacę marszałka województwa. Co ciekawe, podwyżka obowiązuje od 1 sierpnia. Z radnymi pożegnał się dziś także Krysztof Putra. Zamienił on mandat radnego na legitymację senatorską. Jest obecnie wicemarszałkiem Senatu.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę