Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Strajk głodowy w pogotowiu?

Rozpoczęciem głodówki, natychmiast po decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o połączeniu trzech działających w podlaskim stacji pogotowia ratunkowego, grożą związkowcy z pogotowia w Łomży i Suwałkach. Pomysł połączenia stacji po raz trzeci w ciągu ostatnich trzech lata forsuje odpowiedzialny za opiekę zdrowotną Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Krzysztof Tołwiński. Związkowcy z pogotowia w Łomży i Suwałkach zarzucają mu niekompetencję. Boją się także, że po połączeniu ze stacją w Białymstoku, będą zwolnienia i to tylko w terenie.

Marszałek Tołwiński swój pomysł na zjednoczenie trzech stacji pogotowia ratunkowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach przedkłada już po raz trzeci. W 2003 i 2004 roku pomysł skutecznie był torpedowany przez przeciwstawiających się temu pracowników pogotowia w Łomży i Suwałkach, którzy w przeciwieństwie do kolegów z Białegostoku nie chcą się jednoczyć.
Marszałek Tołwiński jako powód do połączenia podaje bałagan, jaki ujawnił się podczas ratowania poszkodowanych licealistów w wypadku pod Jeżewem. Zdaniem pracowników pogotowia w Łomży i Suwałkach to tylko pretekst. Ich zdaniem prawdziwym powodem dążenia do połączenia pogotowia jest chęć poprawienia sytuacji finansowej pogotowia w Białymstoku kosztem stacji w Łomży i Suwałkach. Od kilku lat stacje w Łomży i Suwałkach działalność roczną kończą na plusie, a stacja w Białymstoku zawsze na minusie.
Marszałek Krzysztof Tołwiński pomysł zjednoczenia pogotowia przedstawi Zarządowi Województwa Podlaskiego we wtorek. Jeśli Zarząd go przyjmie pracownicy pogotowia w Łomży i Suwałkach zapowiadają podjęcie protestu głodowego. Uzgodniono to podczas piątkowego spotkania w Łomży. Gotowe są już nawet listy pracowników, którzy zdecydowaliby się na ten desperacki krok. W sumie głodować miałoby nawet kilkadziesiąt osób.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę