Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Postawili na Głaza

Główne zdjęcie
Maciej Głaz

Maciej Głaz został nowym przewodniczącym Rady Miasta Łomży. Głaz wygrał w piątym głosowaniu. Radni Miasta wybierać przewodniczącego zaczęli już w środę tydzień temu. Wówczas głosowali trzy razy, ale żaden z kandydatów: Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz, Ryszard Matuszewski i Jan Bajno nie zdołał zebrać wymaganego prawem poparcia 12 radnych. Dzisiaj do głosowań powrócono, a przewodniczącego udało się wyłonić już za drugim podejściem.

Radni Łomży wybierać przewodniczącego musieli, bo pełniący tę funkcję od trzech lat Jan Jarota dostał się do Sejmu i z pracy w samorządzie miasta zrezygnował. W środę 26 października radnym Łomży mimo kilkugodzinnych przekomarzań i trzech głosowań nie udało się wybrać jego następcy. Dzisiaj powrócono do wyborów. W pierwszym głosowaniu w szranki stanęli Roman Sarnacki i Jan Bajno. Na sali było 22 z 23 radnych. W tajnym głosowaniu był pat - obaj uzyskali po 11. głosów. W drugim podejściu kontrkandydatem Sarnackiego był już Maciej Głaz. Tym razem poparło go 12 radnych, a Romana Sarnackiego tylko 8. (dwie osoby wstrzymały sie od głosu).

Po wyborze nowy przewodniczący powiedział, że chce scalić Radę. „Pod koniec kadencji cała Rada będzie zadowolona z tego wyboru” - mówił przewodniczący Głaz. Przed tygodniem przedstawiając swoją kandydaturę Maciej Głaz zapowiadał, że jego głównym celem, będzie zwalczenie „lekceważącego stosunku Prezydenta do Rady Miasta”.
Dodajmy, że Maciej Głaz przez trzy lata był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miast.

Wiceprzewodniczący Matuszewski
Dziś radnym Łomży udało się także wybrać wiceprzewodniczącego Rady. Fotel ten stał ostatnio pusty, po tym jak Lech Kołakowski, który podobnie jaj Jarota trafił do Sejmu, zrezygnował z działalności samorządowej. O miejsce po Kołakowskim ubiegali się Paweł Borkowski, Janusz Nowakowski i Ryszard Matuszewski. W pierwszym głosowaniu Borkowski uzyskał 9 głosów Nowakowski 3, a Matuszewski 10. W drugim wycofał się Nowakowski, a głosowanie wygrał z poparciem 13 radnych Ryszard Matuszewski, który został wiceprzewodniczącym Rady Miasta.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę