Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Powrócą do zabawy

W środę 26 października radnym Łomży mimo kilkugodzinnych przekomarzań, trzech głosowań i trzech przerw na ustalenie kogo poprzeć nie udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. Dziś za to mają zabrać się ponownie. O fotel przewodniczącego, opróżniony przez dzisiejszego posła Jana Jarotę, w ubiegłym tygodniu wałczyło czterech radnych. Ilu wystartuje dziś? to w dalszym ciągu jest tajemnicą.

Długotrwałe wybieranie przewodniczącego stało się tradycją tej Rady Miasta Łomży. Przed trzema laty – na początku tej kadencji samorządu - z obsadzeniem stanowiska przewodniczącego też były kłopoty. Wybory i pertraktacje trwały kilka godzin choć od samego początku do końca kandydatów było tylko dwóch. Wówczas udała się ta sztuka dopiero za czwartym głosowaniem.

W ubiegłym tygodniu kandydatów w sumie było czterech, choć w jednym głosowaniach bezpośrednio w szranki stawało maksymalnie trzech z nich. W pierwszym podejściu wystartowali Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski, w drugim Brodziuk i Głaz, a w trzecim Matuszewski i Jan Bajno. Żaden z nich nie uzyskał jednak niezbędnego do objęcia funkcji przewodniczącego poparcia 12 radnych.
W pierwszym tajnym głosowaniu na 23 radnych Łomży 3 wstrzymało się od głosu ,9 porało Głaza, 6 Brodziuka, a 5 Matuszewskiego W drugim głosowaniu wystartowało już tylko dwóch kandydatów Brodziuk i Głaz. Także ono nie przyniosło rozstrzygnięcia. Jerzy Brodziuk zdobył 8 głosów a Maciej Głaz 11. Przed trzecim głosowaniem ponownie zgłoszono trzech kandydatów - Głaza, Matuszewskiego i Jana Bajno. Pierwszy z nich zrezygnował jednak z ubiegania się o ten fotel, ale mimo to żaden z pozostałych nie uzbierał 12 głosów. Bajno poparło 11 radnych, a Matuszewskiego 10.

Po trzech zakończony fiaskiem próbach wyboru przewodniczącego głosowanie na tym i dwoma następnymi punktami obrad – czyli wyborem wiceprzewodniczącego Rady (pełniący dotychczas tę funkcję Lech Kołakowski podobnie jak Jarota dostał się do Sejmu) i zmianami w składach komisji Rady Miasta.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę