Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 115

Kolejna próba łączenia podlaskich stacji pogotowia.

Do trzech razy sztuka. Stare powiedzenie znalazło nowego zwolennika. Jest nim wicemarszałek podlaski Krzysztof Tołwiński, który po raz trzeci zamierza doprowadzić do zjednoczenia trzech działających w podlaskiem stacji pogotowia ratunkowego. Problem w tym, że poza Tołwińskim zwolennikiem pomysłu jest jeszcze tylko dyrektor pogotowia z Białegostoku. Pracownicy i dyrekcje stacji w Suwałkach i Łomży już dwukrotnie – w 2003 i 2004 roku, torpedowali ten pomysł. Teraz, zdaniem marszałka, za zjednoczeniem przemawia tragiczny wypadek pod Jeżewem. Tymczasem dyrektor pogotowia w Łomży, Grzegorz Wasilewski twierdzi, że to tylko pretekst.

„Teren wypadku należał do terenu działania stacji białostockiej, szybciej dojechały jednak zespoły z Zambrowa, które należą do Łomży, niż zespół z Kobylina, który powinien tam stacjonować czy zespoły z Łap, które do miejsca wypadku miały o wiele bliżej” - mówi dyr Wasilewski.. Podkreśla jednocześnie, że za łączność na terenie gm Kobylin jest odpowiedzialna WSP Białystok. „Myślę, że ten argument był chybiony” - stwierdza Grzegorz Wasilewski. Dyrektor dodaje także, że zarówno pogotowia w Suwałkach jak i Łomży finansowo wychodzą na plus, a to w Białymstoku ciągle jest na minusie mimo, że urząd marszałkowski stale je wspiera.
Decyzja zarządu województwa czy łączyć stacje pogotowia ratunkowego ma zapaść w przyszłym tygodniu. Jej konsekwencją byłyby zwolnienia, które dotknęłyby przede wszystkim Łomżę i Suwałki. Dziś w łomżyńskim pogotowiu pracuje ponad 260 osób. Po połączeniu pracę – zdaniem związkowców - mogłoby stracić nawet kilkadziesiąt osób.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę