Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Umowa na dokumentację obwodnicy Zambrowa

Główne zdjęcie
fot. GDDKiA

Firma Schuessler Plan Inżynierzy wykona dokumentację obwodnicy Zambrowa. Opracowanie jej umożliwi ogłoszenie i przeprowadzenie przetargu.

Jedyną ofertę na 3,641 mln zł złożyła firma Schuessler Plan Inżynierzy, ta sama, która przygotowywała Studium Techniczno – Ekonomiczno - Środowiskowe odcinka drogi S16 Ełk – Knyszyn i to z nią została podpisana umowa na dokumentację obw. Zambrowa – poinformowała GDDKiA. Wykonawca opracuje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej. Realizacja południowej obwodnicy Zambrowa planowana jest na lata 2026 r. - 2028 r.

GDDKiA wyjaśnia, że połączony został etap rozważań nad możliwym przebiegiem obwodnicy Zambrowa, realizowany w ramach Studium Korytarzowego z wyborem najkorzystniejszego wariantu, który będzie podstawą do uzyskania decyzji środowiskowej oraz z uszczegółowieniem wariantu wybranego do wniosku o decyzję środowiskową. Tak przygotowana dokumentacja umożliwi ogłoszenie przetargu na realizację obwodnicy Zambrowa w systemie projektuj i buduj. 

Celem obwodnicy południowej jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta na osi północ-południe z Łomży w stronę Siedlec (DK63) oraz z Łomży w kierunku na Bielsk Podlaski (DK66). Obecnie pojazdy korzystające z tej trasy przemieszczają się przez centrum miasta. To będzie druga obwodnica tego miasta, Zambrów ma już bowiem obwodnicę w ciągu drogi ekspresowej S8. 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę