Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Laptopy dla radnych

Główne zdjęcie
Radni Hanka Gałązka i Marek Dworakowski przed "swoimi" laptopami

Część radnych miejskich dziś odebrała laptopy, które mają być ich narzędziem pracy i komunikacji. Za 24 laptopy zapłaciliśmy 62 021,52 zł.

O laptopy upominali się radni od dłuższego czasu. Wielokrotnie na sesji stawała kwestia zdalnych posiedzeń, a brak przenośnych komputerów uniemożliwiał przeprowadzanie takowych. Dziś część radnych odebrała z rąk wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego „swoje” komputery. 

Radna Hanka Gałązka czekając na odebranie laptopa zwracała uwagę na ogrom „papierów” jakie towarzyszy każdej sesji. - Dzięki tym urządzeniom nie trzeba będzie ich drukować – mówiła.

Przetarg rozstrzygnięto 8 stycznia 2021 roku, a wygrała go firma Lemfax z Łomży, która za 24 laptopy otrzymała 62 021,52 brutto. Za jeden komputer przenośny HP 255 G7, 8GB Ram, procesor Ryzen 3 3200U, dysk SSD 256 GB z zainstalowanym Windowsem miasto zapłaciło 2 584,23 brutto. Laptopy otrzyma 23 radnych, którzy będą zabierać sprzęt do domu oraz biuro obsługi rady. Wg specyfikacji waga urządzenia z baterią powinna mieścić się w 2 kg. 

Ratusz zapowiada, że w drugiej połowie marca, po wyborze programu do zdalnej obsługi sesji, komisji i głosowań oraz elektronicznej dystrybucji materiałów, planowane są szkolenia dla radnych z użytkowania komputera i oprogramowania.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę