Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

WSA w Białymstoku uchylił dwie decyzje sanepidu o skierowaniu na przymusową kwarantannę

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił dwie decyzje sanepidu o skierowaniu na przymusową kwarantannę po potencjalnym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. To pierwsze takie rozstrzygnięcia w regionie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku zajmował się dwiema skargami mieszkańców powiatu monieckiego, którzy w lipcu ubiegłego roku decyzją powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej zostali skierowani na obowiązkową 10-dniową kwarantannę. Powodem było wskazanie ich jako osoby z kontaktu, przez zakażonego koronawirusem. Skarżący odwołali się od tej decyzji do Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, ale ten utrzymał w mocy decyzję inspektora powiatowego. Dlatego sprawa trafiła do sądu, który na niejawnym posiedzeniu uchylił decyzję inspekcji sanitarnej. 

Zdaniem sądu, nie było podstaw do wydania decyzji o przymusowej kwarantannie, bo "inspekcja sanitarna nie zweryfikowała czy skarżący faktycznie mieli kontakt z osobą zakażoną" – mówi rzecznik Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego sędzia Andrzej Melezini.

Wyrok jest nieprawomocny. To pierwsze takie rozstrzygnięcie sądu w Białymstoku. Wcześniej z powodów błędów w dokumentach wystawianych przez sanepid - sąd uchylił 6 decyzji inspekcji dotyczących kar pieniężnych za złamanie zakazu przemieszczania się.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę