Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Wpadli oszuści „na wnuczka”

Łomżyńscy policjanci wspierani przez wrocławskich mundurowych zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 39-letnią kobietę podejrzanych o oszustwo metodą "na wnuczka". W połowie listopada ubiegłego roku wyłudzili ponad 90 tysięcy złotych od jednej z mieszkanek Nowogrodu. Oboje wpadli w ręce mundurowych we Wrocławiu. Usłyszeli już zarzuty oszustwa, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku, na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży, podszywający się za wnuczków bądź policjantów oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od 23 seniorów. W 5 przypadkach pokrzywdzeni stracili swoje oszczędności. Wśród oszukanych osób była 63-letnia mieszkanka Nowogrodu. Sposób działania oszustów był podobny we wszystkich zaistniałych sytuacjach. Na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta i podając się za wnuczkę twierdziła, że potrzebuje pieniędzy, ponieważ spowodowała wypadek i musi wpłacić kaucję, aby uniknąć więzienia. Tak samo było w połowie listopada ubiegłego roku w przypadku mieszkanki Nowogrodu. Niestety, oszukana kobieta uwierzyła w historię oszustów i straciła ponad 90 tysięcy złotych.

Policjanci nie chcą zdradzać szczegółów śledztwa. Wiadomo, że poszkodowana potrafiła w miarę dokładnie opisać sprawców - podkreślają policjanci - a auto sprawców zostało zarejestrowane przez monitoring. Szczegółowa analiza materiału dowodowego zgromadzonego przez łomżyńskich śledczych doprowadziła do ustalenia tożsamości i miejsca pobytu dwóch podejrzanych o to oszustwo. Okazali się nimi mieszkańcy województwa dolnośląskiego. 34-latek i jego o 5 lat starsza wspólniczka wpadli w ręce łomżyńskich policjantów, wspieranych przez wrocławskich mundurowych. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach w miniony poniedziałek. 

Policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie pełnili funkcję tzw. "odbieraka", czyli osoby której pokrzywdzona przekazała pieniądze. Natomiast kobieta odpowiedzialna była za prowadzenie rozmowy telefonicznej z seniorką i podszywanie się pod wnuczkę. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. 

źródło: KMP Łomża

Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę