Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Prawie 1000 zaszczepionych w łomżyńskim szpitalu

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W łomżyńskim szpitalu od 27 grudnia zaszczepiono 870 osób. „W tej chwili szczepione są osoby z grupy zerowej” – informuje pełnomocnik dyrektora Jolanta Gryc.

Pełnomocnik Gryc wylicza, że do końca soboty (16.01) przeciwko COVID-19 zaszczepiono 870 medyków, i w niedzielę zostanie zaszczepiona kolejna 90-osobowa grupa. W sumie zostanie zaszczepionych 960 osób. W tej chwili szczepiony jest personel szpitala i medycy, czyli grupa „zero”. Na razie szczepienia idą zgodnie z harmonogramem, ale pojawiają się obawy o tempo sczepień. Szef KPRM Michał Dworczyk przyznał bowiem w TOK FM, że najbliższa dostawa szczepionek firmy Pficer będzie mniejsza o połowę. Jak to odbije się na dostawach, zobaczymy. 

- Na kolejny tydzień zaplanowano 720 szczepień i takie poszło zamówienie – przekazuje pełnomocnik dyrektora Jolanta Gryc.

- Od 15. stycznia seniorzy 80+ mogą zapisywać się na szczepienia. Łomżyński szpital, jako punkt szczepień, już wybrało 63 chętnych seniorów 80+. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia, o czym każdy z zapisanych zostanie poinformowany. Zgodnie z harmonogramem seniorzy będą szczepieni po 30 osób w poniedziałki – precyzuje Jolana Gryc. Szpital Kard. Stefana Wyszyńskiego, jako szpital węzłowy, nadal będzie szczepił medyków.

Kolejna grupa wiekowa czyli 70+ rozpocznie rejestrację od 22 stycznia. Nie jest znany harmonogram dla innych grup zawodowych czy wiekowych.

Informacje na stronie szpitala


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę