Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 stycznia 2021 napisz DONOS@

Ferie w sieci z MDK-DŚT

Bezpłatne warsztaty i zajęcia w ramach e-ferii proponuje dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych. Część z nich, publikowanych na Facebooku MDK, na przykład „Piosenka na dziś” czy „ABC baletu”, będzie dostępna dla wszystkich. Na warsztaty kaligraficzne z Anną Bureś i plastyczne z Edytą Kasperkiewicz na Google Meet obowiązują zapisy. Jeśli więc ktoś chce spędzić drugi tydzień ferii w przyjemny i zarazem pożyteczny sposób, nie powinien zwlekać ze zgłoszeniem się, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Pracownicy MDK-DŚT mieli przygotowany na rok 2020/2021 bardzo ciekawy program różnorodnych zajęć dla młodszych i starszych, który reklamowali podczas letnich spotkań „(Po)południe z kulturą” na łomżyńskich osiedlach. Pandemia bezlitośnie pokrzyżowała te plany, ale MDK nie ustąpił jej pola, przenosząc część zajęć do sieci.
W czasie ferii będzie podobnie, dlatego w budynku przy Wojska Polskiego 3 trwają ożywione prace nad e-feriami, przede wszystkim nagrania i montaż materiałów audio/wideo. Wszystko po to, aby podczas drugiego tygodnia ferii zaproponować codzienne bloki zajęć i warsztatów online.
Od poniedziałku 11. stycznia do piątku 15. stycznia na profilu MDK-DŚT od godziny 11:00 będzie więc można śledzić relację „Tu e-MDK”. Inicjator i organizator Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit” Bernard Karwowski przedstawi jego trzynastą edycję online. Będą więc rozmowy, opowieści i piosenki legendarnej Kory – Olgi Jackowskiej, wokalistki Maanamu, a ostatniego dnia szef jury Krzysztof Jaryczewski (Oddział Zamknięty) ogłosi na żywo werdykt. „Piosenka na dziś” to z kolei cykl zaproponowany przez Studio Wokalne eMDeK, prowadzone przez Magdę Sinoff, które przygotowało muzyczną, zachęcającą również do wspólnego śpiewania, niespodziankę na każdy dzień.
Zaplanowano też „ABC baletu”, pokaz podstawowych kroków, zaproszenie do świata baletu i zarazem do poruszania się przed kolejnymi zajęciami. Do wyboru będą warsztaty kaligraficzne oraz plastyczne.


Sztuką kaligrafii, adresowaną do dzieci od 8 lat, młodzieży i dorosłych, zajmie się Anna Bureś. Podczas codziennych, godzinnych zajęć o godzinie 11:30 na platformie Google Meet będzie można nauczyć się podstaw pięknego, kaligraficznego pisania (italika oraz pismo lombardzkie) czy zaprojektować swe własne inicjały z ozdobnikami lub wykonać specjalny patyczek do pisania.


Te zajęcia są dla każdego, kto chciałby pisać lepiej niż dotąd, bez względu na poziom wyjściowy – podkreślają organizatorzy. Zapisywać można się mailowo: pracownia.mdk-dst@o2.pl
Równolegle będą odbywać się na Google Meet warsztaty „Strój-wystrój-nastrój”, trwające półtorej godziny, adresowane do dzieci od 9 lat i młodzieży, prowadzone przez Edytę Kasperkiewicz. Codziennie zaplanowano inny temat: wystrój - projekt mozaiki, sgraffito - dekoracja domu, kolorowe nastroje- fowistyczne malowanie, strój- projektujemy tkaniny oraz projekt glinianych płytek mozaiki, z wykorzystaniem gliny, techniki kolażu i farb. Zapisy są przyjmowane przez instruktorkę: edytkasperkiewicz@gmail.com

Propozycje MDK na ferie to jedna z nielicznych obecnie możliwości spędzania przez dzieci i młodzież czasu wolnego w twórczy i aktywny sposób, tym bardziej warto z nich skorzystać.

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę