Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 stycznia 2021 napisz DONOS@

Wymazy na COVID bez wysiadania z samochodu

- Od dnia dzisiejszego wymazy w kierunku COVID-19 wykonywane są w nowym kontenerze, dostarczonym do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z Agencji Rezerw Materiałowych - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora i koordynator szczepień. Patrząc sprzed szpitala w kierunku hotelu pielęgniarskiego, zobaczymy, że są to dwa białe kontenery modułowe, ale zestawione razem.

- Kontenery połączone są ze sobą, lecz posiadają także odrębne wejścia z zewnątrz, co umożliwia pracę dwóm zespołom wymazowym jednocześnie - precyzuje pełnomocniczka dyrektora szpitala w Łomży. Tłumaczy, że kontener stoi w nowej lokalizacji, na parkingu szpitalnym, "aby ułatwić podjazd samochodem i dokonanie wymazu bez wysiadania z samochodu". Wymazy pobierają żołnierze WOT, natomiast wymazy w przypadku badań komercyjnych pobierają pracownicy szpitala. 

Najpierw rejestracja telefoniczna
Pacjenci ze skierowaniem na pobranie wymazu powinni zgłosić się, po rejestracji telefonicznej - nr tel. 86 47 33 510 w godzinach 7.30-14.30 przez 7 dni w tygodniu. - Podany numer telefonu służy wyłącznie do ustalenia terminów wymazów, obsługują go żołnierze WOT - mówi Pani Gryc. Inne zapytania należy kierować do właściwych działów szpitala lub placówek zlecających badania, w tym lekarza rodzinnego. W szczególności dotyczy to organizacji transportu na badanie pacjentów, wymagających karetki: transport ustala się z lekarzem zlecającym badanie. Szpital Wojewódzki w Łomży nie odpowiada za organizację transportu na pobranie wymazu. Punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19 czynny jest codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.-14.

Badania prywatne, płatne, bez skierowania są wykonywane w godzinach popołudniowych, od godz. 14.30, również po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod nr. 86 47 33 575 i opłaceniu badania w szpitalnym laboratorium. Opłata za badanie wynosi 310 zł. - Pacjenci z podejrzeniem zakażenia COVID-19, którzy chcą wykonać prywatnie badanie, proszeni są o poinformowanie o tym personelu laboratorium podczas rejestracji telefonicznej - apeluje pełnomocniczka Gryc. - Opłaty od tych osób będą pobierane gotówką w punkcie wymazowym, bezpośrednio przed badaniem.

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę