Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Inżynier Zapert jest nowym dyrektorem Rejonu Energetycznego

Główne zdjęcie
Mariusz Zapert

Po pięciu latach pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży mgr inż. Mariusz Zapert, zastępca dyrektora w MPGKiM, awansował na dyrektora Rejonu Energetycznego w Łomży. A ściślej rzecz ujmując - wygrał po około dwóch godzinach egzaminu przed komisją w konkursie na to stanowisko, o którym dowiedział się na początku grudnia 2020 r. - Decyzję, żeby kandydować, podjąłem w euforii przedświątecznej, w okolicy Mikołajek, 6. grudnia - wyjawia nowy dyrektor RE Łomża, który pracę elektryka poznał z wykształcenia i doświadczenia: inż. Zapert przez dekadę, ponad dekadę temu, był elektromonterem w pogotowiu.

Oczywiście - w Pogotowiu Energetycznym w Łomży. Formalnie nowym dyrektorem został z dniem 1. stycznia 2021, a faktycznie z nowym gabinetem, biurkiem i fotelem zapoznał się w poniedziałek, 4. stycznia. Na razie żadnych zmian w Rejonie nie zapowiada, chcąc wcześniej przez miesiąc, może dwa, dobrze zorientować się w działalności firmy. I to niemałej, bo należącej do PGE Dystrybucja i zaopatrującej w prąd dawne województwo łomżyńskie. To określenie w przybliżeniu - współczesna mapa sieci nie pokrywa się z drogową. 

Nowy dyrektor RE Łomża pochodzi z Jedwabnego, gdzie ukończył Szkołę Podstawową, ale urodził się w 1976 r. w Łomży, gdzie ukończył Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Mechanicznych (wówczas mieszczącym się przy ul. Senatorskiej; obecnie III LO). Studia na inżynierii i mechanice stosowanej w  Politechnice Białostockiej uzupełnił studiami inżynierskimi na kierunku BHP. Przez 10 lat - od 1999 do 2009 - pracował w Rejonie Energetycznym w Łomży; później krótko prowadził działalność gospodarczą i kierował zakładami budżetowymi w Jedwabnem i Radziłowie. Od 2015 r. był zastępcą dyrektora w MPGKiM w Łomży, gdzie ceniono go jako bardzo rzetelnego fachowca, więc przekonał do siebie również komisję konkursową Oddziału PGE Dystrybucja w Białymstoku. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę