Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 stycznia 2021 napisz DONOS@

Ponad 150 zaszczepionych przeciw COVID-19 w Łomży

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przyjechała druga transza szczepionki przeciwko chorobie COVID-19. Tydzień temu było to 30 fiolek po 5 dawek, natomiast teraz jest 45 buteleczek, z których można pobrać po 6 dawek - czyli łącznie w tym tygodniu może zostać zaszczepionych aż 270 osób. - Obecnie odbywają się szczepienia tylko osób z grupy "0", wskazanej w Narodowym Programie Szczepień - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora placówki. - Z dotychczasowej puli nikt nie został zaszczepiony u nas spoza tej grupy oraz nie zmarnowała się ani jedna dawka szczepionki.

Jak ocenia po tygodniu od 1. szczepienia koordynator szczepień Jolanta Gryc, "zainteresowanie zaszczepieniem się przeciwko koronawirusowi jest bardzo duże". Przez cały czas na liście zgłoszeń przybywa chętnych do przyjęcia szczepionki spośród personelu medycznego: lekarzy i pielęgniarek oraz pracowników innych grup zawodowych. W praktyce odbywa się to od poniedziałku do piątku.
Do tej pory chęć zaszczepienia się wyraziło ponad 470 pracowników szpitala w Łomży, z których 150 w minionym tygodniu otrzymało swoją pierwszą dawkę, gdyż za 3 tygodnie mają dostać drugą porcję. Koordynatorka Gryc przypomina o całkowitej dobrowolności szczepień. Powoduje to, na przykład, że z różnych względów ludzie się nie zgłaszają, nie mogą się zaszczepić z powodu innych chorób albo wyczekują, obserwując reakcje i opinie o samopoczuciu dotychczas zaszczepionych.

Seniorzy, jeszcze trochę cierpliwości
Aktualnie trwają szczepienia personelu szpitalnego, natomiast od przyszłego tygodnia zaplanowane są szczepienia pracowników innych placówek. Zgłosiło się około 600, m.in., lekarzy i pielęgniarek z POZ-ów, stomatologów, farmaceutów, rejestratorek oraz pracowników niemedycznych - jak dotąd - z 85 placówek w Łomży i okolicy, świadczących różne usługi lecznicze, ale również i kształcące na kierunkach medycznych uczelnie, jak WSA i PWSIiP. Na razie szpital łomżyński nie szczepi ani nie prowadzi zapisów na szczepienia przeciw Covid seniorów. Zapisy tej grupy rozpoczną się dopiero po otrzymaniu przez szpital wytycznych z Ministerstwa Zdrowia.
Aktualne informacje podaje strona internetowa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży:
www.szpital-lomza.pl

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę