Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 stycznia 2021 napisz DONOS@

Koronawirus w regionie – raport

Nikt nie zmarł ostatniej doby z powodu koronawirusa w województwie podlaskim. Tak wynika z opublikowanych danych dziś tj. w niedzielę 3 stycznia 2021 przez Ministerstwo Zdrowia. Od dawna taka sytuacja nie miała miejsca w regionie. Także niewielu zakażonych przybyło w rejonie Łomży.

Ministerstwo Zdrowia publikuje dzisiaj, że w rejonie Łomży potwierdzono testami 9 nowych zakażonych koronawirusem. W mieście było 8 przypadków i 1 w powiecie. Nie ma informacji o zgonach. Współczynnik nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców wyniósł dla Łomży 1,27, a dla powiatu 0,26. W sobotę potwierdzono testami tylko 6 przypadków zakażenia, 5 w Łomży i 1 w powiecie, ale jedna osoba, u której wystąpiły choroby współistniejące, zmarła.

W województwie podlaskim poinformowano dziś o 171 wykrytych przypadkach zakażenia koronawirusem. Także nie ma informacji o zmarłych. Współczynnik nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców wyniósł 1,45. W sobotę liczba zakażeń była podobna, bo 173 przypadki, ale poinformowano o śmierci 11 osób. Choroby współistniejące miało 10 zmarłych, a u jednej jedyną przyczyną śmierci był COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby testy wykazały 5 739 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Najwięcej w województwach: mazowieckim (903) i pomorskim (705). Ze względu na gęstość najwięcej zakażeń było w województwach: kujawsko-pomorskim (3,25) i zachodniopomorskim (3,06). W stosunku do danych z końcówki ubiegłego roku nastąpił znaczny spadek zakażeń. To wynik dni świątecznych i mniejszej ilości wykonanych testów.

Od początku pandemii potwierdzono testami, wg Ministerstwa Zdrowia, 1 318 562 zakażeń koronawirusem, a 29 119 chorych zmarło.

W związku z COVID-19 w szpitalach hospitalizowanych jest 16 786 pacjentów, w tym 1 602 pod respiratorami. 

Na kwarantannie przebywa 139 967 osób, a nadzorem sanitarnym 6 555. 

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę