Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 stycznia 2021 napisz DONOS@

Zdjęcia 2020 roku

Główne zdjęcie
Wroceń, pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego

Miniony 2020 rok mocno odcisnął się nam wszystkim. Pandemia właściwie wywróciła i przedefiniowała nasze codzienne nawyki. Próbowałem obrazami, które możecie Państwo obejrzeć, uchwycić choć kilka ważnych momentów.

Na zdjęcie główne wybrałem pożar z Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ogień, poza zniszczeniem jakie niesie daje także nadzieję na odrodzenie, na nowe życie. Dlatego w 2021 Rok wchodzimy z nadzieją, że uda się nam, ludziom, uporać z nienormalną sytuacją.

 

W zestawieniu zdjęcia z początku roku przedstawiają tłumy, i to bez masek. Dziś rzecz niemożliwa, a jeszcze niedawno normalna. Właśnie z uwagi na tę normalność dodałem je do zestawienia. Pandemia koronawirusa, która za wiosnę dotarła z jednej strony zamknęła nas w domach, a z drugiej stała się katalizatorem działań. Właśnie do działania zostali zmuszeni mieszkańcy Łomży, którzy stanęli do walki o szpital. Mimo grożących im karom upominali się o lecznicę. Także działanie m.in. państwa Rytlów, którzy w pierwszej fazie dostarczają niezbędnych środków szpitalowi. Mąż działa, aby żona w pracy mogła schronić się za bezpieczną, przezroczystą pleksją. Działają księża, którzy chcą wiernym udostępnić on-line kościoły na święta wielkanocne. Działają także kobiety i młodzież, wychodząc na ulice w protestach, jakie to miasto dawno nie widziało. Działa szwagier, który w trosce o rodzinę, organizuje transmisję pogrzebu ojca. 

 

Życząc Państwu radości i refleksji podczas oglądania obrazów z 2020 roku zachęcam do  głosowania na 13 z nich. Być może w ten sposób wybierzemy to najlepsze. 

Link do galerii.

 

Marek Maliszewski


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę