Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mniejsza podwyżka dla prezydenta

Nie tysiąc złotych jak zakładał projekt uchwały, ale zaledwie około 250 złotych wyniesie podwyżka pensji prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego. Radni miasta ustalili jego zarobki na najbliższy rok. Za pracę na rzecz Łomży prezydent będzie dostawał około 10 270 zł.

Prezydencka pensja składa się z czterech części: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego i dodatku za wysługę lat. Projekt uchwały przedstawiony radnym zakładał wzrost wynagrodzenia prezydenta Łomży do kwoty 10 980 zł wobec 9 993 zł, które dziś pobiera z Kasy Miasta. Najbardziej miała wzrosnąć trzecia część składowa pensji czyli dodatek specjalny. Od końca listopada miał on stanowić 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego liczonego razem czyli 2.840 zł. Dodajmy, że teraz dodatek ten stanowi 30%, a przed rokiem wynosił jedynie 20%. Radni na taki wzrost jednak się nie zgodzili. Ich zdaniem dodatek w wysokości 30% jest wystarczający i nie trzeba go podnosić. Tak więc zamiast 2 840 zł z tego tytułu prezydent będzie dostawał jedynie 2 130 zł.

Prezydencka pensja AD 2006
- Wynagrodzenie zasadnicze w kwocie: 5.100,- zł
- dodatek funkcyjny w kwocie: 2.000,- zł
- dodatek specjalny na okres od 26 listopada 2005 roku do 25 listopada 2006 roku w wysokości 30% naliczony od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie: 2.130,- zł
- dodatek za wysługę lat w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w kwocie: 1.040,- zł

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę