Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Trzy razy to mało... skończą w piątek

W trzech kolejnych głosowaniach radnym Łomży nie udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. W sumie o fotel pozostawiony przez Jana Jarotę dziś ubiegało sie czterech radnych. W pierwszym podejściu wystartowali Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski, w drugim Brodziuk i Głaz, a w trzecim Matuszewski i Jan Bajno. Żaden z nich nie uzyskał jednak niezbędnego do objęcia funkcji przewodniczącego poparcia 12 radnych.

W pierwszym tajnym głosowaniu na 23 radnych Łomży 3 wstrzymało się od głosu ,9 porało Głaza, 6 Brodziuka, a 5 Matuszewskiego W drugim głosowaniu wystartowało już tylko dwóch kandydatów Brodziuk i Głaz. Także ono nie przyniosło rozstrzygnięcia. Jerzy Brodziuk zdobył 8 głosów a Maciej Głaz 11. Przed trzecim głosowaniem ponownie zgłoszono trzech kandydatów - Głaza, Matuszewskiego i Jana Bajno. Pierwszy z nich zrezygnował jednak z ubiegania się o ten fotel, ale mimo to żaden z pozostałych nie uzbierał 12 głosów. Bajno poparło 11 radnych, a Matuszewskiego 10.
Po trzech zakończony fiaskiem próbach wyboru przewodniczącego głosowanie na tym punktem obrad odsunięto w przyszłość... do piątku 4 listopada.

Przypomnijmy przed trzema laty – na początku tej kadencji samorządu - z obsadzeniem stanowiska przewodniczącego tez były kłopoty. Wybory i pertraktacje trwały kilka godzin, a udało się dopiero przy czwartym głosowaniu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę