Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Do trzech razy sztuka?

Radni Łomży dalej wybierają przewodniczącego. W pierwszym głosowaniu wystartowało trzech chętnych w drugim już tylko dwóch, ale rozstrzygnięcia w dalszym ciągu niema. Ani w pierwszym ani w drugim głosowaniu żaden z kandydatów nie uzbierał 12 głosów popierających go radnych.

Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski to radni którzy wystartowali na fotel przewodniczącego Rady Miasta Łomża. Funkcja ta jest dziś nieobsadzona, bo poprzedni przewodniczący Jan Jarota dostał się do Sejmu i z pracy w samorządzie musiał zrezygnować.
W pierwszym tajnym głosowaniu okazało się, że żaden z tych kandydatów nie zdobył potrzebnego do wyboru na przewodniczącego zaufania większości - 12 radnych. Na 23 radnych trzech wstrzymało się od głosu, Dziewięciu porało Głaza, sześciu Brodziuka, a pięciu Matuszewskiego.
W drugim głosowaniu wystartowało już tylko dwóch kandydatów Brodziuk i Głaz. Także ono nie przyniosło rozstrzygnięcia. Jerzy Brodziuk zdobył 8 głosów a Maciej Głaz 11.

Przypomnijmy przed trzema laty – na początku tej kadencji samorządu - z obsadzeniem stanowiska przewodniczącego tez były kłopoty. Wybory i pertraktacje trwały kilka godzin, a udało się dopiero przy czwartym głosowaniu.

Przed głosowaniem każdy z kandydatów na przewodniczącego musiał się radnym przedstawić i powiedzieć co chciałby zrobić w roku, który pozostał do końca kadencji tej rady. Jerzy Brodziuk mówił, że Rada i przewodniczący mają przede wszystkim kontrolować prezydenta. Jak twierdził „umie zadawać pytania i wymagać na nie odpowiedzi”. Maciej Głaz chciałby rade zjednoczyć i przełamać „lekceważenie jej przez prezydenta”, a Ryszard Matuszewski „zmienić otoczenie wokół rady” i „spróbować zmienić współpracę z prezydentem”.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę