Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Starosta przekazał mieszkania

Wychowankowie rodziny zastępczej i domu dziecka z powiatu łomżyńskiego zamieszkali w Marianowie. 2-oje młodych ludzi otrzymało dziś symboliczne klucze do mieszkań z rąk starosty łomżyńskiego, Wojciecha Kubraka. O adaptacji pustostanu w budynku Zespołu Szkół w Marianowie zdecydował zarząd powiatu łomżyńskiego. Z pomieszczenia o pow. 70 m2 powstały 2 mieszkania z łazienkami. Lokatorem pierwszego jest wychowanek rodziny zastępczej Tomasz, w drugim zaś mieszka wychowanka Domu Dziecka Bożena.

Kilkanaście tysięcy złotych na adaptację pomieszczeń wyłożył powiat łomżyński. Resztę na wykończenie mieszkań przekazali lokatorzy z własnych oszczędności. To kolejna pomoc wchodzącym w dorosłość młodym ludziom z placówek opiekuńczych i rodzin zastępczych. "Udało nam się, dzięki życzliwości wielu osób, zagospodarować kolejne 2 mieszkania młodym osobom - przyczynili się to tego: pomysłodawca przedsięwzięcia, dyr Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Edward Jarota i dyr Zespołu Szkół w Marianowie, w którego gestii leży zarządzanie budynkami w pobliżu szkoły" - powiedział, wręczając symoliczne klucze do mieszkań nowym lokatorom, starosta Wojciech Kubrak. Aktualnie na terenie powiatu łomżyńskiego procesem usamodzielniania objętych jest 11-stu wychowanków z rodzin zastępczych i tyle samo z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Powiat pomaga m.in. wynająć i opłacić stancję. Inne formy - to opłacanie nauki, oraz wsparcie rzeczowe w zagospodarowaniu. Młodzi ludzie mogą też liczyć na pomoc uzyskanie zatrudnienia. Powiat łomżyński udostępnił już podpopiecznym placówek opiekuńczych i rodzin zastępczych łącznie 4 mieszkania. Poprzednie dwa młodzi ludzie otrzymali w 2002 i w lutym 2005 roku. Przekazane dzisiaj mieszkania w budynku w Marianowie zostały poświęcone, a ich mieszkańcy otrzymali upominki przydatne w gospodarstwie domowym.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę