Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2005/2006

w ZSE i O nr 6 w Łomży

Fragmenty z przemówienia Pana dyrektora mgr Pawła Drożynera:
„Witam wszystkich gorąco i serdecznie, szczególnie uczniów klas pierwszych, a jest ich 175 – 2 oddziały LO, 2 oddziały LP i 1 -Technikum, niemal tylu, ilu absolwentów opuściło naszą szkołę w czerwcu 2005r. Skoro o nich mowa, to należy pochwalić się, że absolwenci „Ekonomika” egzamin maturalny zdali w 92%. Jest to wynik lepszy o 5,5% niż wynik w całej Polsce o 4,1% lepszy niż na Podlasiu. Przypomnę również, że woj. podlaskie z wynikiem 87,9 % zajęło III miejsce w Polsce, po woj. małopolskim i śląskim. Wyniki osiągnięte przez naszych absolwentów cieszą, choć oczywiście chcielibyśmy, by zdali wszyscy. (…)
Czym będziemy zajmować się w nowym roku szkolnym 2005/2006?
Zgodnie z zadaniami wyznaczonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz zadaniami wskazanymi przez Podlaskiego Kuratora Oświaty będziemy wzmacniać działalność wychowawczą szkoły, zorganizujemy w tym roku szkolnym więcej zajęć rozszerzonych dla klas III LO i LP oraz Technikum, oprócz zajęć wyrównawczych dla kas pierwszych zorganizujemy również zajęcia wyrównawcze dla klas II i III i będziemy starali się przedstawić Wam ciekawą propozycję organizacji czasu wolnego. Zwrócimy uwagę na ocenianie w szkole, stan przestrzegania praw dziecka, ale również przestrzeganie przez uczniów ich obowiązków, oraz współpracą z Rodzicami.(…)
Jak słyszycie zadań jest sporo, dojdą do nich 2 główne priorytety szkoły: podniesienie jakości nauczania, czyli zwiększenie średniej oceny w Zespole oraz podniesienie frekwencji uczniów. (…)
Liczę, że stać naszą społeczność szkolną na pełną realizację wyznaczonych celów.
Zachęcam wszystkich do wytężonej pracy i nauki, do dania z siebie wszystkiego, tak by uczeń, absolwent „Ekonomika” budziło, tak jak dotychczas, uznanie i sympatię społeczności łomżyńskiej.
Życzę Nam wszystkim jasnych, szczęśliwych dni, samych sukcesów, dużo uśmiechu i radości, zapału do pracy, hartu w przezwyciężaniu trudności.(…)”

Fragmenty z listu przesłanego do szkoły przez Prezydenta Miasta Łomży – Jerzego Brzezińskiego:
„SZANOWNI DYREKTORZY, DRODZY NAUCZYCIELE I WSPANIALI UCZNIOWIE, DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY!
Za chwilę rozlegnie się pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Z tym dniem i rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2005/2006, każdy z Was wiąże swoje plany i oczekiwania.
Uczniowie! Pamiętajcie, że uczycie się by wiedzieć więcej, widzieć dalej, lepiej rozumieć świat i ludzi.(…)
Szanowni Pedagodzy! Wasz trud, wysiłek i mozolna praca dają efekty. Realizują Państwo trudne zadania i bardzo często osiągają wybitne rezultaty. (…)
Drodzy uczniowie! Życzę, by ten nowy rok szkolny pozostał na długo w Waszej pamięci. Byście podczas spotkań z nauką i odkrywaniem jej tajemnic, doznali dużo radości i zabawy, rozpoczęli wiele przyjaźni. Wam natomiast, szanowni pedagodzy, życzę wielu sukcesów oraz wielkiej wytrwałości w pracy w nowym roku szkolnym.”

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę