Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Szpital w Zambrowie do prywatyzacji.

Zambrowski szpital zostanie sprywatyzowany – taką decyzję podjęła Rada Miasta Zambrowa. To dobra wiadomość dla pacjentów – powiedział po sesji burmistrz Zambrowa, Kazimierz Dąbrowski. Prywatyzacja spółki Szpital Miejski ma pomóc zdobyć pieniądze na remont i doposażenie placówki. Dla pacjenta oznacza to podniesienie standardu usług - mówi burmistrz Dąbrowski. Szpital funkcjonuje w Zambrowie od lat 60-tych, przez ten czas nie był gruntownie remontowany. Burmistrz miasta zapowiada termomodernizację placówki, remont oddziału chirurgicznego, położniczego oraz sali operacyjnej. Dla pacjentów zostaną utworzone sale dwuosobowe z sanitariatami. Ale wszystko pod warunkiem, że spółka zostanie dokapitalizowana. Podjęcie przez radnych uchwały o prywatyzacji szpitala w Zambrowie upoważnia burmistrza do rozpoczęcia poszukiwań udziałowca spółki. Podmiot ten będzie mógł objąć nie więcej niż 65 procent udziałów spółki.

- Decyzja radnych – to dopiero pierwszy krok do prywatyzacji zambrowskiego szpitala. Przed nami jeszcze wiele formalności – mówi burmistrz. Procedura prywatyzacyjna ma zakończyć się najwcześniej wiosną przyszłego roku. Udziałowca spółki wyłoni przetarg. Miasto liczy na doinwestowanie, bo szpital ma poważne kłopoty finansowe. Na pieniądze czekają pielęgniarki, którym szpital zalega z wypłatą podwyżek w ramach ustawy 203. W placówce narastają też niepokoje wśród personelu medycznego. Prezes spółki wdraża program oszczędnościowy, który zakłada m.in. reorganizację izby przyjęć. Pracującym tam pielęgniarkom zaproponowano przeniesienie na inne oddziały szpitala. Siostry nie zgadzają się propozycje i złożyły wypowiedzenia z pracy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę