Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zmiany w Radzie Miasta

Kto będzie przewodniczącym, a kto wiceprzewodniczącym? to główne pytania jakie stawiane są przed środową sesją Rady Miasta Łomża. Spotkanie zacznie się do uzupełnienia składu osobowego Rady czyli złożenia ślubowania przez nowych jej członków. Za Jan Jarotę i Lecha Kołakowskiego, którzy zostali posłami, do Rady wejdą Jan Kleczyński i Stanisław Kaseja. Obaj raczej nie mają szans na objęcie funkcji jakie pełnili w tym gremium ich poprzednicy. Jarota był przewodniczącym, a Kołakowski wiceprzewodniczącym Rady Miasta.

Uzupełnienie składu osobowego Rady Miasta, to kwestia zaledwie kilku minut. Znacznie dłużej może zejść radnym z wyborem przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady. Funkcje te Jan Jarota i Lech Kołakowski pełnili od początku tej kadencji samorządu. Zwłaszcza z obsadzeniem stanowiska przewodniczącego przed niemal równo trzema laty radni mieli sporo kłopotów. Trwało to kilka godzin i udało się go wybrać dopiero przy czwartym głosowaniu. Wcześniej żaden z kandydatów, a byli nimi mjr Ryszard Matuszewski z SLD-UP i Jan Jarota z LPR, nie otrzymał potrzebnej do wyboru większości 12 głosów.
Teraz o tę funkcję we władzach Rady też będzie ubiegało się zapewne kilku chętnych. Na „giełdzie” wśród potencjalnych kandydatów na funkcję przewodniczącego wymienia się: Jana Bajno, Janusza Nowakowskiego, Ryszarda Matuszewskiego, Macieja Głaza..., a wygrać może tylko jeden.
Czy przewodniczącego uda się wybrać szybko? - na to najwyraźniej liczy wiceprzewodnicząc Rady Miasta Zenon Piechociński, bo w podpisanym przez niego proponowanym porządku obrad radni poza wyborem szefów mają do zrealizowania jeszcze kilkanaście innych spraw. Na środowej sesji mają także m.in.: zdecydować czy zwiększyć liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych w mieście, podnieść wynagrodzenie Prezydenta, przeanalizować koszty funkcjonowania miejskich spółek MPWiK i MPEC, a także ustalić ceny za wodę i ścieki.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę