Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

80 lat diecezji łomżyńskiej

Do jubileuszu przygotowuje się diecezja łomżyńska. W najbliższy piątek minie dokładnie 80 lat od jej powstania. Uroczystości rozpoczną się dzień wcześniej Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego z udziałem kapłanów z Centralnych Instytucji Diecezjalnych. Po Mszy odbędzie się sesja naukowa w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Wieczorem w sali urzędu wojewódzkiego odbędzie się koncert jubileuszowy. Wystąpi Łomżyńska Orkiestra Kameralna wraz z solistami pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego.

W piątek 28 października uroczystości zaplanowano w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Msza św. jubileuszowa rozpocznie się o godz. 10-00. Przewodniczyć jej będzie metropolita białostocki abp Wojciech Ziemba. Homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, metropolita przemyski. Na uroczystość przyjechać ma także Prymas Polski Kardynał Józef Glemp.

W obchody jubileuszu diecezji łomżyńskiej wpisują się także inne ważne wydarzenia – m.in. 25-lecie posługi pasterskiej biskupa Stanisława Stefanka i 9-lecie jego biskupstwa w Łomży. Podczas uroczystości zaproszeni goście i wierni będą dziękować także za 50-lat kapłaństwa biskupa Tadeusza Zawistowskiego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę