Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 listopada 2021 napisz DONOS@

Ostrzeżenia o ładunkach wybuchowych w bankach

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

- Tak zwane kaskadowe informacje zostały rozesłane pocztą elektroniczną do co najmniej dwóch instytucji w Łomży i okolicy, które zgłosiły ten najprawdopodobniej sztuczny alarm Policji. Są to: Bank Polskiej Spółdzielczości w Łomży oraz Bank Spółdzielczy w Jedwabnem - potwierdza młodszy aspirant Piotr Milewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Jak informuje oficer Piotr Milewski, nadesłane do obydwu banków maile zawierały ostrzeżenie o znajdującym się na ich terenie ładunku wybuchowym z zawartością chemiczną. - Sprawdzamy, kto i skąd wysyłał takie informacje - zapewnia oficer łomżyńskiej Policji, przypominając, że zdarzały się wcześniej maile o jednolitej treści z informacją o ładunku wybuchowym w budynkach, ale były dotąd wysyłane do szkół. 

Art. 224 a. Kodeksu Karnego fałszywy alarm definiuje następująco: 

"Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

W obu bankach przeprowadzono czynności sprawdzające, jednak żadnych ładunków nie znaleziono.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę