Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 stycznia 2021 napisz DONOS@

Zwierzęta na drodze

Dwa zdarzenia z udziałem zwierząt odnotowali dzisiejszego poranka łomżyńscy policjanci. Apelują przy tym do kierowców o ostrożność, zwłaszcza w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

Rano na drodze powiatu łomżyńskiego funkcjonariusze odnotowali dwa zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt – informuje KMP w Łomży. Około godziny 6.50 na trasie 679 na 6 kilometrze w kierunku Rutek, kierujący volkswagenem uderzył w sarnę, która wtargnęła na jezdnię. Do podobnego zdarzenia doszło prawie w tym samym czasie, niecałe 6 kilometrów dalej, także na tej samej drodze. Tam kierowca hondy uderzył w łosia. O zdarzeniu z dzikim zwierzęciem  informowaliśmy też w piątkowy wieczór. Na trasie 61 na wysokości Drogoszewa jadącej od Ostrołęki kobiecie kierującej mazdą tuż przed pojazd wyskoczył jeleń. Tam, zwierzę zahaczyło rogiem o przednią szybę po czym obróciło nim i wpadł do auta przed tylną szybę. Na szczęście w zdarzeniach tych nie ucierpiała żadna osoba.

Policjanci apelują do kierowców, aby w czasie jesiennych migracji zwierząt zwolnili i uważnie obserwowali drogę i jej otoczenie, szczególnie wczesnym rankiem oraz w godzinach wieczornych. Wtedy ruch zwierząt zdecydowanie się zwiększa. Funkcjonariusze przypominają, że podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy uwagę na znaki ostrzegające o zwierzynie. Administratorzy dróg ustawiają je w miejscach, gdzie jej ruch jest zwiększony, jednak to tylko ostrzeżenie.

Na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy – przypominają policjanci. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Funkcjonariusze zachęcają również do zaznaczania miejsc niebezpiecznych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych", dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi. Może też sprawdzić trasę, którą zamierza pokonać i zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi przez innych kierowców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę