Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: Polacy wybrali Polskę solidarną

“Polacy wybrali Polskę solidarną” - powiedział w poniedziałek 24 października bp łomżyński Stanisław Stefanek komentując wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Bp łomżyński podkreślił, że Polacy wybierając Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta Polski pokazali, iż wolą żyć w kraju solidarnym, ale tej solidarności muszą się jeszcze nauczyć. Sceptycznie odniósł się też do wizji budowania IV Rzeczpospolitej.

“Czeka nas poważna praca, bo nauczyć się solidarności w sensie społecznym, to również i etycznie i wręcz religijnie bardzo poważne zadanie” - stwierdzi bp Stanisław Stefanek. Odnosząc się do planu budowy IV Rzeczpospolitej biskup podkreślił, że oznaczałoby to zerwanie– jak to określił – ze starymi układami. “Trzeba odciąć się od niektórych obciążeń z czasów PRL i naszej wolności której uczymy się od 15 czy 16 lat” – powiedział pasterz łomżyński. Jednocześnie wyraził obawę, czy PiS poradzi sobie z przeprowadzeniem własnego programu., budując koalicję z PO. ”Jestem sceptycznie nastawiony wobec tego programu, bo wybraliśmy obydwie strony” - powiedział bp Stefanek wskazując na duże społeczne poparcie Donalda Tuska. Pojawienie się wizji IV Rzeczpospolitej hierarcha określił jako niebiańskie marzenie dodając, że “nogi nasze dosyć jeszcze przywiązane są do pewnych uzależnień”.

Oficjalne wyniki głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich znane będą ok godz. 14-00. Już teraz, wedle danych z ponad 90% komisji wyborczych w kraju wiadomo, że zwyciężył Lech Kaczyński, na którego głosowało ponad 54% wyborców. Donald Tusk uzyskał 46% poparcia.
W Łomży i Ostrołęce wyborcy w znacznym stopniu opowiedzieli się za kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Lech Kaczyński uzyskał tu odpowiednio 64 i 62% głosów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę