Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 01 grudnia 2020 napisz DONOS@

Kurier do Anglii – sprawdź, gdzie wyślesz paczkę najtaniej

Wysyłanie paczek kurierem do Anglii nie musi być drogie. Kluczem do skorzystania z takich usług jest wybranie firmy, która oferuje najkorzystniejszą cenę w stosunku do terminu dostarczenia przesyłki do adresata. W tym celu warto porównać oferty co najmniej kilku przewoźników. Gdzie można nadać paczki Polska-Anglia i jak zrobić to w ekonomiczny sposób?

Kurier do Anglii w niższej cenie

Na ceny wysyłki paczki do Anglii wpływa wiele czynników. Przede wszystkim, firmy zajmujące się dostarczaniem takich przesyłek zwracają uwagę na ich gabaryty. Im większy przedmiot, tym wyższy koszt jego nadania. Na ostateczną cenę ma wpływ również przewidywany termin doręczenia paczki pod wskazany adres. Często opcje priorytetowe są znacznie droższe niż te zwykłe, ale czasami stanowią one jedyną możliwość na dostarczenie ważnego przedmiotu do Wielkiej Brytanii w określonym czasie.

Jak nadawać paczki Polska-Anglia taniej?

Paczki z Polski do Anglii można wysyłać bez wychodzenia z domu, korzystając z usług platform logistycznych, takich jak Euro-Paka.pl. Oferują one dosyć atrakcyjne ceny oraz opcję porównania oferty kilku firm kurierskich działających na danym obszarze. Dzięki temu możesz w łatwy sposób sprawdzić wszystkie dostępne cenniki i wybrać usługę, która spełnia Twoje oczekiwania bez konieczności samodzielnego przeglądania ofert przewoźników transportujących paczki Polska-Anglia.

Wysyłka paczki do Anglii i jej przebieg

W 2020 roku wysyłanie paczek do Anglii nie różni się od procesu realizowanego w przypadku klasycznych przesyłek krajowych. Sytuacja może zmienić się od stycznia, gdy do każdego przedmiotu konieczne będzie dołączenie dokumentów niezbędnych podczas kontroli celnej. Jeśli jesteś osobą prywatną, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z platform logistycznych wyręczających klientów z wielu formalności. W przypadku sklepów internetowych, które wysyłają przesyłki do Anglii, sytuacja może być znacznie bardziej skomplikowana, ale wszystko okaże się wkrótce.

Ile kosztuje nadanie paczki kurierem do Anglii?

Koszt nadania paczki kurierem do Anglii zależy głównie od jej gabarytów i typu. W przypadku klasycznej przesyłki można założyć, że cena będzie wahać się w granicach 60-80 zł. Wiele firm kurierskich umożliwia również dokupienie dodatkowego ubezpieczenia, co jest wskazane podczas transportowania wartościowych przedmiotów lub takich, które mogłyby ulec zniszczeniu. Wówczas ostateczny koszt nadania przesyłki do Anglii może wzrosnąć.

Wybór kuriera do Anglii a gabaryty paczki

Często zdarza się, że konkretna firma kurierska jest tańsza od innych w przypadku wysyłki niewielkich paczek z Polski do Anglii, ale sytuacja zmienia się, jeśli chodzi o ciężkie towary umieszczone na paletach. Z tego powodu nie warto kierować się ogólnymi cenami i wrażeniem ich opłacalności, a ofertą dotyczącą konkretnego typu przesyłki. Najlepszym sposobem na uzyskanie najkorzystniejszej ceny jest porównanie usług kilku firm kurierskich samodzielnie lub poprzez dostępne platformy logistyczne.

Kiedy wysłać paczkę kurierem do Anglii?

Zainteresowanie wysyłką paczek z Polski do Anglii zwiększa się w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Black Friday, a w 2020 roku grudzień będzie jeszcze bardziej gorącym okresem ze względu na Brexit. Może to wpłynąć na koszt wysyłki paczek do Anglii, dlatego warto zdecydować się na nadanie konkretnych towarów odpowiednio wcześnie. Od stycznia ceny prawdopodobnie wzrosną nawet o kilkadziesiąt procent, dlatego warto korzystać z atrakcyjnych ofert cenowych już teraz.

tekst płatny
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę